Kushina Uzumaki

Kısaca: Naruto Uzumaki'nin annesidir. Minato Namikaze 'nin ise eşidir.Naruto'nun Kyuubi'yi yenerek onun çakrasını elde etme savaşı sırasında Naruto nefrete yenik düşerken Minato Namikaze'nin yaptığı mühürden çıkar ve Naruto'nun beyninde onunla konuşur ve ona yardım eder. ...devamı ☟

Naruto Uzumaki'nin annesidir. Minato Namikaze 'nin ise eşidir. Naruto'nun Kyuubi'yi yenerek onun çakrasını elde etme savaşı sırasında Naruto nefrete yenik düşerken Minato Namikaze'nin yaptığı mühürden çıkar ve Naruto'nun beyninde onunla konuşur ve ona yardım eder. HAYATI Uzumaki Kushina Uzushiogakure'nin Uzumaki klanındandır. Bu klan mühürlerde uzmandır. Kushina köyünün yok edilmesiyle beraber Konoha köyüne gelmiş ve burada ninja akademisine katılmış, eşi ve Naruto'nun babası olan Minato Namikaze ile burada tanışmıştır. Zamanla ona aşık olmuş ve ileride evlenmiştir. uzumaki kushina aynı zamanda kekkei genkai'dir Uzumaki Kushina bir Jinchuurikidir. (İçine Bijuu mühürlenmiş kişi) Kyuubi'nin 2. Jinchuurikisidir. (1.si uzumaki mito (shodaime hokagenin eşi)3.sü uzumaki narutodur.)

YETENEĞİ

Uzumaki Kushina bir çeşit özel çakraya ve kekkei genkai'ye sahiptir. Kushina bedeninden zincirler çıkarabilir. Bu aynı zamanda klanının mühürleme teknikleri için gerekli ve mükemmel bir tekniktir. Naruto'nun "Tebayo" 'su gibi "Tebane" kelimesini kullanır. Bu kelimenin bir anlamı yoktur. Kendine hedef olarak Konohagakure'nin ilk kadın Hokageliğini seçmiş fakat ileride bu hedefi eşinin hokage olmasıyla sona ermiştir. 4. Hokage'den Naruto isimli çocuğu olmuş ve Kyuubi saldırısı esnasında Minato gibi Naruto'yu korurken ölmüştür. Minato ölmeden kendi kalan çakrasını ve Kushina'nın kalan çakrasını Naruto'nun içine Kyuubi ile beraber mühürlemiştir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.