Kuzeybat��

kuzeybatı

thumbBatı ile kuzeyin tam arasına verilen ad. Bu tam aradan kuzeye kadar olan bölge , kuzey kuzeybatı ; tam aradan batıya kadar olan bölgeye ise batı kuzeybatı adı verilir.

Plougrescant

Plougrescant (Bretonca: ''Plougouskant''), Fransa'nın kuzeybatısında yer alan Bretanya'daki Côtes-d'Armor departmanının bir komünüdür.

Acıpayam (anlam ayrımı)

Acıpayam aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Kuzeybatı Kafkas dilleri

Kuzeybatı Kafkas dilleri ya da Abhaz-Adige dilleri, Kafkas dilleri ailesi içinde yer alır ve asıl olarak Kafkasya'nın kuzeybatı bölümünde konuşulur. Kuzey Kafkas dillerini oluşturan iki gruptan biridir.

Kuzey batı

Guingamp

Guingamp (Bretonca: ''Gwengamp''), Fransa'nın kuzeybatısında yer alan Bretanya'daki Côtes-d'Armor departmanının bir komünüdür.

Yoboki

Yoboki, Cibuti'nin, Dikhil Bölgesi'nin, Yoboki İli'nde bulunan, ortalama 823 nüfuslu bir şehirdir. Aynı zamanda Yoboki İli'nin başkentidir. Başkent, Cibuti'nin 100 km. batısında yer almaktadır. Dikhil Bölgesi'nin başkenti Dikhil'in ise 40 km kuz...

uzeyvat

Stellaland Birleşik Devletleri

Stellaland Birleşik Devletleri, Afrika kıtasının güneyinde, iki Boer cumhuriyetinin birleşmesi ile oluşan, 1883 ile 1885 yılları arasında bağımsız olan kısa süreli devlet.

Kuzeybatı Pakistan

Kuzeybatı Pakistan, Pakistan`ın eyaleti.