Kyoto

Kyōto veya Kyōto-şi, (“başkent başkenti,” ya da “başkentlerin başkenti” anlamına gelir) Japonya'da nüfusu yaklaşık 1,5 milyon olan bir Japon kentidir. Önceleri (1868'e kadar) İmparatorluk Japonya'sının başkenti olan şehir, şu an Kyoto Bölgesi'nin ayrıca Osaka-Kobe-Kyoto metropolitan bölgesinin büyük bir bölümünün başkentidir.

Kyoto (ingilizce) fransızcası
1. n. Kyoto
2. ville du Japon
3. ancienne cité japonaise qui fut la capitale impériale du Japon de 794 à 1868
Kyoto (ingilizce) almancası
1. n. Kyoto
2. Stadt in Japan
3. berühmte antike japanische Stadt und Hauptstadt des japanischen Kaiserreiches von 794 bis 1868
4. japanische Präfektur
Kyoto (ingilizce) italyancası
1. s. Kyoto (città in Giappone)
Kyoto (ingilizce) ispanyolcası
1. s. Kyoto (ciudad del Japón)
Kyoto (ingilizce) portekizcesi
1. s. Kioto
2. cidade no Japão
3. cidade japonesa antiga que foi capital imperial do Japão de 794 a 1868

Kyoto hakkında bilgiler

``Kyoto Protokolü icin bkz.``

Kyōto|京都市|``Kyōto-shi``, (“başkent başkenti, ” ya da “başkentlerin başkenti” anlamına gelir) Japonya`da nüfusu yaklaşık 1.5 milyon olan bir şehir. Önceleri İmparatorluk Japonya`sının başkenti olan şehir şu an Kyoto Bölgesi`nin ayrıca Osaka-Kobe-Kyoto metropolitan bölgesinin büyük bir bölümünün başkentidir.

}Kyoto nerede?

Kyoto haritadaki konumu
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Kyoto Protokolü

Sera etkisi yaratan gazlar, kısmi de olsa, küresel ısınmanın, yani küresel ısının yeryüzündeki hayatı tehdit edecek derecede artmasının...

Kyoto Nedir

Kyoto Protokolü küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda mücadeleyi sağlamaya yönelik uluslararası tek çerçeve. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi içinde imzalanmıştır.

Catch

Catch" The Cure'un ''Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me'' albümünden olan bir 1987 teklisidir. Tekli ABD pazarına sürülmemiştir. Birleşik Krallık listelerinde 27. sıraya yerleşmiştir.

Air

Air, Key adlı şirket tarafından geliştirilmiş bir görsel romandır ve 8 Eylül 2000 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Bilgisayar oyunu olarak sürülen orijinal versiyonu yetişkin öğeler içermektedir.

Metro

Metro Şehrin semtlerini genellikle yer altından birbirine bağlayan ve elektrikle çalışan süratli trenlere ve bunların işlediği tünellere verilen isim. Metro ihtiyacı şehirlerin kalabalıklaşması sonucu düşünülmüş ve trafik akışına büyük kolaylık getirmiştir. Şehir, ...