''Lüküs Hayat'', Ekrem Reşit Rey'in yazdığı ve Cemal Reşit Rey'in bestelediği 1933 tarihli ''Lüküs Hayat'' operetinden Selahattin Küçük ve Ömer Lütfi Akad tarafından uyarlanarak Ömer Lütfü Akad'ın yönetmenliğinde çekilen 1950 yapımı Türk filmidir. Filmin yapımcısı Erman Film adına Hürrem Erman'dır. Görüntü yönetmenliğini Yuvakim Filmerides, sanat yönetmenliğini ise Sohban Koloğlu üstlenmiştir.

Lüküs Hayat (film, 1950)

Lüküs Hayat, Ekrem Reşit Rey'in yazdığı ve Cemal Reşit Rey'in bestelediği 1933 tarihli Lüküs Hayat operetinden Selahattin Küçük ve Ömer Lütfi Akad tarafından uyarlanarak Ömer Lütfü Akad'ın yönetmenliğinde çekilen 1950 yapımı Türk filmidir. Filmin yapımcısı Erman Film adına Hürrem Erman'dır. Görüntü yönetmenliğini Yuvakim Filmerides, sanat yönetmenliğini ise Sohban Koloğlu üstlenmiştir. ==Oyuncular== *Sezer Sezin (Şadiye) *Settar Körmükçü (Rıza) *Halide Pişkin (Zeynep) *Muzaffer Hepgüler (Memiş) *Yaşar Nezihi Özsoy (Fıstık) *Renan Fosforoğlu (Ruhi) *Adile Naşit *Muazzez Ülkerer (Atıfet) *Rasih Ertuğ (Rıza) *Hulusi Kentmen *Lebibe Çakın (Belkıs) *Ferda Ferdağ

Konusu

Küçük hırsızlıklar yapan Rıza ile Fıstık bir zengin apartmanına girer ve burada maskeli balo ile karşılaşırlar. Baloda zengin ailenin elmasları çalınır.

Kaynakça

Dış bağlantılar

* *

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar