Lüksenburg

Lüksemburg kantonu

Lüksemburg kantonu, Lüksemburg Büyük Dukalığı'nda yer alan Lüksemburg ilinin yönetimsel birimlerinden biridir. Kantonun merkez şehri aynı zamanda ülkenin başkenti ve en kalabalık kenti olan Lüksemburg'dur.

Mersch kantonu

Mersch kantonu (), Lüksemburg Büyük Dukalığı'nda yer alan Lüksemburg ilinin yönetimsel birimlerinden biridir. Kantonun merkezi ve en kalabalık kenti kendisiyle aynı adı taşıyan Mersch kentidir.

Lüksemburg

Lüksemburg Batı Avrupa'da, Fransa ile Almanya arasında yer alır. Toprakları Belçika, Fransa ve Almanya ile çevrelenmiştir. Başkenti, ülkeyle aynı adı taşıyan Lüksemburg'tur. Lüksemburg'un nüfusu yarım milyonun biraz altında ve yüzölçümü yaklaşık 2.586 kil...

Capellen kantonu

Capellen kantonu (), Lüksemburg Büyük Dukalığı'nda yer alan Lüksemburg ilinin yönetimsel birimlerinden biridir. Kantonun merkezi ve en kalabalık kenti kendisiyle aynı adı taşıyan Capellen kentidir. (Mamer komününe bağlıdır)

Lüksemburg ili

Lüksemburg ili (), Lüksemburg Büyük Dukalığı'nda en üst düzey yönetimsel birim olan üç ilinden biridir. Kendi içinde 4 kantona, bu 4 kanton da 47 komüne ayrılmıştır. Lüksemburg Devleti İle Karıştırılmamalıdır.

Diekirch ili

Diekirch ili , Lüksemburg Büyük Dukalığı'nın en üst düzey yönetimsel birim olan üç ilinden biridir. Kendi içinde 5 kantona, bu 5 kanton da 43 komüne ayrılmıştır.

Lüksemburg (anlam ayrımı)

Lüksemburg

Lüksembourg

Lüksemburg'un idari yapılanması

Lüksemburg'un idari yapılanmasına göre, Lüksemburg 3 ile bölünmüştür. Bu üç il kendi içinde toplam 12 kantona ve bu kantonlar da 116 komüne ayrılmıştır. Ülkedeki komünlerden 12'si şehir statüsüne sahiptir ve bunlar içinde en büyüğü başkent Lüksemburg'dur

FC RM Hamm Benfica

Rapid Mansfeldia Hamm Benfica, Lüksemburg'un başkenti Lüksemburg (şehir)'da kurulmuş futbol kulübüdür.