Lütfullah Kayalar

thumb|right|Lütfullah Kayalar

Lütfullah Kayalar, (d. 1952, Yozgat, Türkiye), Türk siyasetçi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Serbest Avukatlık, Okçuluk Federasyonu Başkanlığı, XVII., XVIII., XIX., XX. ve XXI. Dönem Yozgat Milletvekiliği, TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği ile Tarım Orman ve Köyişleri ve Maliye Bakanlıkları yapmıştır. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde ANAP`tan istifa etmiş ve CHP`ye geçmiştir. Seçimlerde CHP listesinden Yozgat 1. sıra milletvekili adayıdır ancak seçimleri kaybetmiştir.

başlangıç kutusu sıra kutusu| önce = İsmet Attila | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı | yıllar= 6 Mart 1996 - 28 Haziran 1996| sonra= Abdüllatif Şener sıra kutusu| önce = Hüsnü Doğan | başlık= Türkiye Cumhuriyeti Tarım, Orman ve Köyişleri Bakanı | yıllar= 31 Mart 1989 - 23 Haziran 1991| sonra= İlker Tuncay bitiş kutusu

TC 47. Hükümet TC 53. Hükümet

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar