L��Tschen Vadisi

Guçung İlçesi

Guchentszy, Ku-cheng-tzu, Ku-tschong, Tsitay, Ku-ch'eng, Ku-tschöng, Ch'i-t'ai-hsien, Kuchengtze, Kou-tcheng, Ku-shong, Ch'i-t'ai, Ku-ch'eng-tau, Kuchong

Lang Buzulu

Lang Buzulu, Lötschen Vadisi 'nin en arka kısmında bulunan bir vadi buzulu. İsviçre 'nin Wallis Kantonu'nda Bern Alpleri 'nde bulunur.

Avrupa Araştırma Konseyi

Avrupa Araştırma Konseyi (İngilizce: European Research Council; Almanca:Europí¤ischer Forschungsrat) Avrupa genelinde bilimsel araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla Avrupa Birliği tarafından kurulan organizasyon. 2007- 2013 yılları arasında geçerl...

boyabat

Sinop iline bağlı bir ilçe. İlçenin yüz ölçümü 1.711 kilometrekare, nüfusu 61 bin 558 dir. Sinop'un güneyinde bulunan ilçenin yüzeyi genel olarak doğu-batı yönünde uzanan Gökırmak vadisi ile bu vadiyi çevreleyen tatlı meyilli...

Sabinianus

Marcus Asinius Sabinianus, Sabinianus Afrika eyaletinde imparator Gordian III'e karşı yapılan ayaklanmanın lideridir.

Breinigerberg

Breinigerberg, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin, Stolberg Kasabasında bir semtdir ve Aachen ilçesine bağlıdır. Semtin nüfus sayisi 971 (2005) kişidir.

Said Paşa

Said Paşa, tam adı Mehmed Said Paşa (1822-1863), Osmanlı Devleti`nin Mısır valisi (1854-1863).Bireysel toprak mülkiyetinin gelişmesini sağlamış ve şeyhü`l-beledlerin nüfuzunu kırmıştır.

Memati

Memati Baş, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin karakteridir.

Abdülhey

Abdülhey Çoban, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin karakteridir.

Ali Candan

Polat Alemdar, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin ana karakteridir.