Lance Vance

Kısaca: Grand Theft Auto: Vice City adlı oyunda yardımcı karakter. ...devamı ☟

Vice City adlı oyunda yardımcı karakter.

Lance Vance bir uyuşturucu satıcısıyken oyunda Tommy ile arkadaş olur. Lance kardeşi Victor ile birlikte uyuşturucu ticareti yapmaktadır. İki kardeş Tommy Vercetti ile mal alış-verişini gerçekleştirmek üzere Vice Şehrine gelirler. Lance helikopteri kullanırken kardeşi Tommy ile pazarlığı yapmaktadır. Bu sırada Ricardo Diaz`ın adamları anlaşmanın yapıldığı mekanda görüşmeye müdahele ederler. Diaz`ın adamlarının açtığı ateş sonucunda Victor öldürülür ama Lance kaçmayı başarır.

Lance kısa bir süre sonra Tommy ile karşılaşır.Tommy ile beraber hareket etme kararı alan Lance kardeşinin intikamını almaya kararlıdır. İki dost birlikte önce Diaz`ın sonunu getirirler ve Lance Tommy`e güçlü bir organizasyon kurmasında yardım eder. Ancak bir süre sonra Tommy daha da güçlenir ve zenginleşir, bu durum karşısında Lance Tommy`nin kendisini ortak değil de getir-götür işi yapan bir çocuk gibi gördüğünü düşünerek ondan uzaklaşır. Bunun sonucunda Sonny Forelli, Lance`e yaklaşır ve ikisi Vercetti`ye karşı ittifak kurar. Forelli, Tommy ile hesaplaşmaya geldiğinde Lance`in ihaneti açığa çıkar. Son hesaplaşmada Lance tıpkı Sonny gibi Tommy tarafından öldürülür. Ancak Tommy`nin Lance`i öldürmekten pişman olduğu da son sahnede Ken Rosenberg`e yakınmasından anlaşılmaktadır.

Lance aslında iyi ve aklı başında biri olmasına rağmen düşüncesizce hareket eden bir kişilğe sahiptir. Ricardo Diaz`dan intikam almak için erken davranması ve Tommy`nin başını belaya sokması bunun bir kanıtıdır. Ayrıca ismi konusunda çok hassastır ve ismiyle dalga geçilmesinden hiç hoşlanmaz. Arabası İnfernus`tur.

Lance Vance, Miami Vice filmi aktörü Philip Michael Thomas tarafından seslendirilmiştir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.