--}}

Lawrence (Larry) Joseph Ellison

== Lawrence Josehp Larry Ellison ==Lawrence Josehp Larry Ellison (``doğ.``1943-)16,0 Mİlyar $`la Dünya`nın En Zengin 15. insanı ve Dev Yazılım Şirket Microsoft`tan sonra en büyük bilişim şirketi Oracle`lin patronu.

} }

Lawrence Josehp Larry Ellison

Lawrence Josehp Larry Ellison (``doğ.``1943-)16,0 Mİlyar $`la Dünya`nın En Zengin 15. insanı ve Dev Yazılım Şirket Microsoft`tan sonra en büyük bilişim şirketi Oracle`lin patronu. Özellikle 2000 yılında 47 Milyar$ İnsanlık Tarihin En Zengin 4. insanı oldu. Microsoft`un başkanı Bill Gates`in en büyük rakibi.

RAKİP MICROSOFT VE SAP

Microsoft en büyük rakiplerinden biri olan Oracle tüm satın aldığı şirketlerle kurumsal pazarda Microsoft ve SAP`ın en büyük rakibi olmayı başardı. Son satın aldığı şirket Siebel`ın kullanıcıları arasında dev bilişim şirketleri de var. Önceleri veri tabanı yazılımı konusunda büyük pazar payına sahip şirket, yaptığı satın almalarla profilini değiştirdi. Artık sadece veritabanı şirketi olmaktan çok uzakta. Önce uygulama yazılımı pazarına giren şirket, daha sonra en büyük satın almasını gerçekleştirdi.

TEK HAREKETLE LİDER

Oracle`ın Başkanı Larry Ellison son olarak satın aldığı Siebel için 5.85 milyar dolar ödeme yaptı. Ellison yaptığı açıklamada: "Tek bir hareketle CRM yazılımı pazarında açık ara 1 numara olduk" dedi. Oracle son satın alma ile bankacılık ve finans gibi sektörlerde, müşteri ilişkileri yönetimi alanında tekel olacak kadar büyük bir şirket yarattı. Oracle`ın Microsoft ve SAP gibi iki dev rakibi var. Şirket son 1 yılda şirketlerin tüm kurumsal ihtiyaçlarına yanıt verecek portföye sahip olmak için sahip olmak amacıyla yaptı. Hedef: Kurumsal ihtiyaçlara tek noktadan çözüm sunan şirket olmak.

EN ZENGİN 15 İŞADAMI ARASINDA

Larry Ellison da kişisel serveti ile dünyanın en zengin 15 işadamından biri. Bill Gates`in en büyük rakibi olan Ellison, jet uçaklarına ve yat yarışlarına da oldukça meraklıydı. Ellison özellikle yaşlılık konusunda yapılan araştırmalara destek oluyor. Son yıllarda önemli bir değişim yaşayan Larry Ellison, tıp dünyasından önemli bilim adamlarından oluşan bir arkadaş grubuna sahip olmanın, artık savaş uçağı ve yat gibi pahalı zevklere sahip olmaktan daha değerli olduğuna inanıyor. Ellison`ı bu inanca annesi ve Oracle`ın kurucularından Bob Miner`ın ölümünden sonra yöneldi. Artık, ilgi alanı Moleküler Biyoloji.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.