Lice

Lice, Diyarbakır iline bağlı bir ilçedir.

Lice

Lice Diyarbakır iline bağlı ilçe.

1990 sayımına göre toplam nüfusu 47.088 olup, 11.639’u ilçe merkezinde, 35.449’u köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağına bağlı 39, Kayacık bucağına bağlı 16 köyü vardır. Yüzölçümü 1083 km2 olup, nüfus yoğunluğu 43’tür. İlçe topraklarının kuzeyi dağlık, güneyi ise dalgalı düzlüklerden meydana gelir. Topraklar Birkilin, Ambar ve Sarım çayları tarafından derin şekilde yarılmıştır.

Ekonomisi tarıma dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri buğday, keten, kenevir, arpa ve üzüm olup, az miktarda badem, ceviz, pamuk ve baklagiller yetiştirilir. Az miktarda yetiştirilen ve sarma sigaralarda kullanılan tütünü meşhurdur. Salça fabrikası başlıca sanayi kuruluşudur. İlçe merkezi, Akdağ eteklerinde, Akı Tepesi üzerinde kurulmuştur. Diyarbakır-Bingöl karayolu ilçeden geçer. İl merkezine uzaklığı 83 km mesafededir. 1975 zelzelesinden sonra kurulan kısma Yenişehir denilmektedir. Lice belediyesi 1915’te kurulmuştur.

Lice

1. anlamı bak. louse. ,louses.
2. anlamı oyun alanı.

Lice

i. bitler

Lice

Lice İngilizce anlamı ve tanımı

Lice anlamları

  1. (noun) pl. of Louse.
  2. (pl. ) of Louse

Lice tanım:

Kelime: lice
plural of LOUSE

Lice

İngilizce Lice kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. poux (mpl)

Lice

İngilizce Lice kelimesinin Almanca karşılığı.
n. läuse (pl)

Lice

İngilizce Lice kelimesinin İtalyanca karşılığı.
[louse] s. (Entom) pidocchio; (Entom) pidocchio dei vestiti; (Entom) piattola; (sl) persona spregevole, verme

Lice

İngilizce Lice kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. piolhos (m)
bu veb sayfasını hazırlayan değerli arkadaşım tebrik ediyorum. lice ilçesi ve belde ve köyleri neden tam olarak hazırlanmamış. zanederim eksik bilgillendirildiğinizden dolayı ecemiş köyü diye bir köy vardı orada, o köyün mezraları olan elmadere ve dut mezrası şuan hazırlanmış olduğunuz web haritasında mezralar köy olarak gözüküyor esas bağlı oldukları merkez köyü gözükmüyor. lice ilçesinde bulunan köy ve mezraların tekrar kontrol edilmesini rica ederiz.

İlgili konuları ara

Yanıtlar