Cumhurbaşkanlığı Forsu]1923 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki cumhurbaşkanları ve görev süreleri şöyledir:

1. Mustafa Kemal Atatürk (29 Ekim 1923 - 10 Eylül 1938)
2. İsmet İnönü (10 Eylül 1938 - 22 Mayıs 1950)
3. Celal Bayar (22 Mayıs 1950 - 27 Mayıs 1960)

Liste - Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları

Liste - Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları

Yanıtlar