--}}

Livy

Titus Livius (yaklaşık MÖ 59 - MS 17), İngilizce'de daha çok Livy olarak tanınan tarihçi, yazar. Ünlü bir Roma tarihi, Ab Urbe Condita (Şehrin Kuruluşundan İtibaren), yazmıştır.

Livy ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Titus Livius

Diğer anlamları

Livy

İngilizce Livy kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. Tite Live, (Titus Livius de son nom latin), (né vers 59 av/ J.C. mort en 17 après J.C.), grand historien romain de l’époque d’Auguste qui a écrit 142 livres qui correspondent à l'histoire de Rome (de 27 av.J.C. jusqu'à 9 av.J.C.)

Livy

İngilizce Livy kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Livy, Titus Kivius (59 v. Chr.-17 n. Chr.), römischer Historiker der die Geschichte Roms seit der Gründung in 753 (v. Chr.) in 142 Bände verfasste

Livy

İngilizce Livy kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. Livio, Tito Livio, storico romano autore della voluminosa Storia di Roma in 142 volumi a partire dalla sua fondazione nel 753 a.C.

Livy

İngilizce Livy kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. Titus Livius (59 a.C. - 17 d.C.), historiador romano que escreveu a monumental história de Roma em 142 volumes desde sua fundação em 753 a.C.

Livy

İngilizce Livy kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. Livius,Titus Romeinse geschiedkundige die 142 boeken schreef over de monumentale geschiedenis van Rome vanaf de oprichting in 753 vChr.

Livy

n. Titus Livius (59 BC-AD 17), Roman historian who wrote monumental history of Rome in 142 volumes as from its founding in 753 BC

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.