Loose Change

Kısaca: Loose Change, Dylan Avery tarafından yazıp yönetilmiş olan ve 11 Eylül 2001 saldırıları sırasındaki olaylara alternatif açıklamalar getiren bir belgeseldir. Film, ABD hükümetinin yetersiz hükümet soruşturmaları ve 9/11 Komisyon Raporu konularında sert eleştiriler içeriyor. ...devamı ☟

loose change
Loose ChangeLoose Change, Dylan Avery tarafından yazıp yönetilmiş olan ve 11 Eylül 2001 terörist saldırıları sırasındaki olaylara alternatif açıklamalar getiren bir belgeseldir.

Film, ABD hükümetinin yetersiz hükümet soruşturmaları ve 9/11 Komisyon Raporu`nu konularında sert eleştiriler içeriyor. Ayrıca saldıların herhangi bir terörist saldırının sonucu değil, tamamen Amerikan hükümeti tarafından planlanmış zeki bir planın ürünü olduğunu da iddia ediyor. İddialarının tamamını mevcut popüler haber kaynaklarına dayandıran belgeselde; Newsweek, CBS News, CNN, ap, Fox News`de yayınlanan malzemeler ve bilgiler kullanılmış. Belgesel "Louder than Words" adlı şirketin kaydı serbest bırakması (tüm yayın haklarından vazgeçmesi) ve yerel FOX üyesi WICZ-TV`de yayınlandıktan sonra büyük ilgi çekti.

Gerçekler

  1. 1999a€²da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp İkiz Kuleler ve Pentagon`a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.
  2. 24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757a€²nin Pentagon`a çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.
  3. Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai`deki Amerikan Hastanesi`nde CIA`nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.
  4. 24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi`nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.
  5. 6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.
  6. 10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown`u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.
  7. 11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü`nden üç F-16a€²yı, Pentagon`dan 15 mil uzaktaki Kuzey Carolina`daki eğitim görevine gönderdi. ABD`yi korumak için 14 uçak kaldı.


LinklerKaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.