Los Angeles Galaxy

Kısaca: Los Angeles Galaxy Los Angeles, Kaliforniya`da bulunan iki profesyonel futbol kulübünden biridir. Maçlarını Carson yakınlarındaki The Home Depot Center`da oynamakta, ve Major League Soccer`a katılım göstermektedir. "Galaxy" ismi Los Angeles`ın Hollywood yıldızlarına ev sahipliği yapmasından gelmektedir. Takımın renkleri altın ve yeşil rengindedir. Ev forması altın rengi forma üzerine yeşil çizgi ile, deplasman forması da beyaz forma üzerine sarı çizgiy ...devamı ☟

Los Angeles Galaxy
Los Angeles Galaxy

Los Angeles Galaxy Los Angeles, Kaliforniya`da bulunan iki profesyonel futbol kulübünden biridir. Maçlarını Carson yakınlarındaki The Home Depot Center`da oynamakta, ve Major League Soccer`a katılım göstermektedir. "Galaxy" ismi Los Angeles`ın Hollywood yıldızlarına ev sahipliği yapmasından gelmektedir. Takımın renkleri altın ve yeşil rengindedir. Ev forması altın rengi forma üzerine yeşil çizgi ile, deplasman forması da beyaz forma üzerine sarı çizgiyledir.

Galaxy Major League Soccer`ı kuran 10 takımdan biridir, ve 1996`dan bu yana bu ligde oynamaktadır. 1996-2002 yılları arasında Rose Bowl`da maçlarını oynayan Galaxy, daha sonra sadece futbol amaçlı kendi özel sahası Carson`da bulunan The Home Depot Center`a geçmiştir. 2005 yılından bu yana da C.D. Chivas USA ile bu stadyumu paylaşmaktadır. Galaxy tüm zamanların en fazla izleyici rekoruna ve sezonluk karına sahiptir. Galaxy`nin iki taraftar grubu vardır, "The Galaxians" ve "Los Angeles Riot Squad". Maskotları "Cozmo" isminde uzaylı bir kurbağadır.

11 Ocak 2007 tarihinde, ünlü yıldız David Beckham 1 Temmuz 2007 itibariyle Galaxy`de oynayacağı açıklanmıştır. MLS de 6 Şampiyonluğu vardır.Yılıık transfer bütçesi 730,000,000 $ dır ve bu dalda Real Madrid`den sonra dünyada 2. sıradadır.Dünyanın en zengin 10 kulübünden biridir.

taslak

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.