M��Zikoloji

mikroorganizma

Mikroskobik (çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olup ancak mikroskop ile görülebilen) organizmaların genel adı.

Biyoloji

Biyoloji, yaşayan ya da fosil canlıları, canlıların yaşam süreçlerini ve bütün fiziko-kimyasal yönleriyle yaşamı inceleyen temel bilim dalı. Biyoloji, konusunun enginliği nedeniyle başlangıçtan bu yana, incelediği canlı gruplarına, konuya yaklaşma biçimin...

Graz Üniversitesi

Graz Üniversitesi (Almanca: Karl-Franzens-Universität Graz), Graz-Avusturya'da kurulu olan, Avusturya'nın ikinci en eski üniversitesidir.

Salzburg Üniversitesi

Salzburg Üniversitesi (Almanca: Universität Salzburg ; İngilizce:University of Salzburg) bazen üniversitenin kurucusu olan Prens Paris Londron'ın ismi ile de üniversitenin adı Paris Lodron Üniversitesi olarak da söylenmektedir.

botanik

Botanik, bitkileri inceleyen bilim dalına denir.ayrıca Bitki bilimi. Botanik terimi, “Botane” (ot, çayır) veya “Botanikos” (ot, çayır) kelimelerinden alınmıştır. Yine aynı anlama gelen "fitoloji" tabiri ise Yunanca "Phyton" (bitki) ve "logos" (bilim) keli...

El-Cahız

El-Cahız (Arapça: الجاحظ‎) gerçek ismi ve tam künyesi Ebu Osman Amr bin Bahr el-Kinani el-Fukaimi el-Basri (d. yaklaşık 781 - ö.

Innsbruck Üniversitesi

Innsbruck Üniversitesi, Almanca tam ismi Leopold-Franzens-Universität Innsbruck'dur.

Basel Üniversitesi

Basel Üniversitesi, İsviçre'nin Almanca konuşulan bir şehri Basel'de bulunan 1460 yılında kurulmuş olmakla İsviçre'nin en eski üniversitesi ünvanını taşıyan yüksek öğretim kurumudur.

Akademik Disiplin Listesi

Aşağıdaki bilgi akademik disiplinlere ait listeyi göstermektedir. Her disiplin genellikle pek çok alt-disiplini vardır ve kimi disiplinlerin durumları tartşmalıdır.