Ma��Rip

Islamic Force

Islamic Force bir hip-hop grubudur.

Lil mama

Lil Mama, (Niatia Jessica Kirkland, d. 4 Ekim 1989, New York, ABD) ABD'li hip hop sanatçısı.

Éric Rohmer

Oyuncu2

hip hop müzik

Hot Rap Songs

Rap Songs, eski adıyla Hot Rap Tracks, ''Billboard'' dergisi tarafından haftalık düzenlenen, hip hop/rap hitlerinden oluşan bir listedir. Sıralamada radyolar ve satışlar dikkate alınmaktadır. Listenin bir numarasında en uzun süre kalan şarkı, 1999 sonu-20...

How to Rap

''How to Rap'' ya da tam adıyla ''How To Rap: The Art and Science of the Hip-Hop MC'', Paul Edwards'ın hip hop ve rap müzik hakkındaki kitabı. Kitapta 100'den fazla rapper ile nasıl rap yaptıkları hakkında röportajlar vardır.

Kanye West'in kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi

Kanye West adlı ABD'li rapçinin kazandığı ödüllerini ve adaylıklarını listeleyen kapsamlı bir listedir. West'in ilk albümü, ''The College Dropout'' (2004), 2005 Grammy Ödülleri'nde En İyi Rap Albümü ödülünü kazandı. İkinci albümü, ''Late Registration'' (2...

Snoop Dogg'un kazandığı ve aday gösterildiği ödüller listesi

Snoop Dogg'un kariyeri boyunca kazandığı ödüllerin ve adaylıkların listesidir.

The Neptunes

The Neptunes, Pharrell Williams ve Chad Hugo'nun oluşturduğu ABD'li prodüksiyon grubu. Grup, başarılı hip hop, pop ve R&B sanatçıların 1990'lardan beri prodüktörlüğünü üstlenmektedir.

Wanna Be Startin' Somethin'

Wanna Be Startin' Somethin', pop şarkıcısı Michael Jackson'ın 1982 çıkışlı Thriller adlı dünyanın en çok satan albümünden çıkan dördüncü şarkıdır. Şarkı, Epic Records tarafından yayınlanmıştır.Şarkının söz ve müziği Michael Jackson a aittir.