--}}

Magallanes Y La Antártica Chilena

Magallanes y la Antártica Chilena Şili'nin en güneydeki, en büyük ve en az ikinci nüfusa sahip bölgesidir.Bölgenin tüm dünya tarafından bilinen bir çok yeri ve rastlantı eseri oluşmuş coğrafi özelliği vardır; Torres del Paine, Cape Horn, Tierra del Fuego adası ve Magellan Boğazı. Hatta Şili tarafından sahip çıkılan Antarktik bölgesini de içermektedir.

Magallanes y la Antártica Chilena Şili'nin en güneydeki, en büyük ve en az ikinci nüfusa sahip bölgesidir.

Bölgenin tüm dünya tarafından bilinen bir çok yeri ve rastlantı eseri oluşmuş coğrafi özelliği vardır; Torres del Paine, Cape Horn, Tierra del Fuego adası ve Magellan Boğazı. Hatta Şili tarafından sahip çıkılan Antarktik bölgesini de içermektedir.

Bölgenin düşük nüfus ve büyüklüpünden dolayı, bölge bir çok yerel hayvan ve bitki türü için uygun bir ortam oluşturmaktadır. Penguenleri, ñandúları, guanakoları, akbabaları (kondor) ve diğer hayvanları bulmak nispeten kolaydır.

En büyük ekonomik aktiviteler sığır çiftçiliği, petrol çıkarımı ve turizmdir. Bölge ayrıca dünyada ki bir kaç görkemli macera yarışına ev sahipliği yapmaktadır. http://www.patagoniaexpeditionrace.com/Patagonia Expedition Race

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Magallanes Y La Antártica Chilena
Magallanes y la Antártica Chilena