Magi-Nation

Kısaca: Magi-Nation, bir çizgi seridir. Magi-Nation Duel isimli kart oyunu da vardır. Cookie Jar Toons yapımı dizi birçok ülkede yayınlanmıştır. Türkiye'de Şubat 2012'den beri Kidz TV kanalı yayınlamaktadır. ...devamı ☟

Magi-Nation, bir çizgi seridir. Magi-Nation Duel isimli kart oyunu da vardır. Cookie Jar Toons yapımı dizi birçok ülkede yayınlanmıştır. Türkiye'de Şubat 2012'den beri Kidz TV kanalı yayınlamaktadır.

Konu

Ay Ülkesi, Agram ve yandaşları olan Gölge Sihirbazının tehdidi altındadır. Son hayalperest olan Tony,Edyn ve Strag gölge taşlarını toplayıp Agram'ı durduracak olan Hyren'ı oluşturup canlandırmaya çalışmaktadır...

Karakterler

Ana Karakterler

* Anthony "Tony" Jones : Büyük babası gibi Ay ülkesini korumakla yükümlü gençtir. Sıradan Dünyalı bir genç olan Tony birden Ay Ülkesine çağrılır. Zamanla görevine alışan Tony arkadaşları Edyn ve Strag bunun dışında hayal yaratığı olan Furok ile birlikte hayal ülkesini kurtarmaya çalışırlar. * Edyn : Naroom ormanlarından gelen parlak ve meraklı bir kız. Yıllardır Orwin ile yaşamış birçok kitap okuyup kendini geliştirmiştir. Onun hayal yaratığı ise Agger'dır. Ayrıca o bir sihirbazdır. * Strag : Yadigar koleksiyonuna sahip grubun bilge gencidir. Hayal yaratığı Freep'tir.

Gölge Sihirbazları

* Agram ': 3000 yıl önce o zamanki hayalprestler sayesinde çekirdeğe kapsedilmiştir. O gölge sihirbazlarının lideridir. Amacı Ay Ülkesini ele geçirmek olan Agram, çekirdekten çıkıp Ay Ülkesini fethetmeyi amaçlamıştır. Çekirdekten çıkmadan önce boşluk enerjisini kullanarak kendine onlarca hizmetkar bulmuştur. 1. sezonun sonunda ise son hayalprest olan Tony,Edyn ve Strag sayesinde durdurulmuş. 2. sezonun başında Gorath'ın bedenine girmiştir. * Korg ve Zed : Her zaman birlikte çalışan gölge sihirbazlarıdır. Pek zeki oldukları söylenemez. * Chur : Genelde sihir kullanan gölge sihirbazıdır. Boşluk enerjisinden birkaç bölüm kurtulmuş gerçek hali görülmüştür.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.