Magyar R��Di��

1959 Grammy Ödülleri

1959 Grammy Ödülleri her sene verilen Grammy ödüllerinin birincisidir. 1958 yılı içnideki müzikal olayları ödüllerindirmiştir.

haber kipi

Bildirme eki "-dir" ile karıştırılmamalıdır. Haber kipi veya bildirme kipi, Türkçede fiillerin zaman eklerinden birini taşıyan, yani zaman anlamı taşıyan hallerinden her biri.

CORDIC

CORDIC (COordinate Rotation DIgital Computer, Türkçe: Koordinat Döndüren Sayısal Bilgisayar), ya da Volder algoritması, hiperbolik ve trigonometrik fonksiyonların hesaplanmasında kullanılan, basit ve verimli bir algoritma.

Magyar

Macarca, Ural Dillerinden, Macaristan ve çevre ülkelerde konuşulan bir dildir. Yaklaşık 14.5 milyon konuşanı vardır ve bunların 10 milyonu Macaristan'da yaşar.

Maglor Geçidi

Maglor Geçidi,J. R. R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde Himring ve Mavi Dağlar arasında uzanan düşük rakımlı bir arazidir.

Cseh Tamás

Cseh Tamás (22 Ocak 1943, Budapeşte - 7 Ağustos 2009, Budapeşte) Macar söz yazarı,şarkıcı,müzisyen ve artist.

Népszabadság

''Népszabadság''; ''(Türkçe:Halkın Özgürlüğü)'' Macaristan'da yayınlanan günlük bir gazetedir.

Magyar Nemzet

''Magyar Nemzet''; ''(Türkçe:Macar Ulusu)'' Macaristan'da yayınlanan günlük bir gazetedir.

Lucca ili

Lucca ili (İtalyanca:''Provincia di Lucca'') merkezî İtalya'da Toskana bölgesinin ili olup merkezi ismini aldığı Lucca şehridir. İlin alanı 1.773 km² olup bu ile bağlı olan 35 belde bulunur.

Andor Endre Gelléri

Andor Endre Gelléri, (d. 1908, Budapeşte - ö. 1945, Avusturya) Macar roman ve öykü yazarı.