Makaron

Makaron, dünyanın birçok ülkesinde yapılan tatlıdır. Acıbadem kurabiyesi, Fındıklı makaron, Cevizli makaron gibi birçok çeşitleri vardır. İsteğe göre Fındık, ceviz, badem eklenerek şeker ve yumurta beyazı ile yapılır. Bu bisküviler Türkiye'de hemen hemen tüm fırınlarda satılmaktadır. Ayrıca evlerde de yaygın şekilde yapılır.Türkiye'de en çok bilinen makaron, acıbadem kurabiyesidir.

1.

Makaron İngilizce anlamı ve tanımı

Makaron anlamları
    (noun) See Macaroon
2. 2.
Makaron tanım:
,

Makaron hakkında bilgiler

Makaron, dünyanın birçok ülkesinde yapılan tatlıdır. Acıbadem kurabiyesi, Fındıklı makaron, Cevizli makaron gibi birçok çeşitleri vardır. İsteğe göre Fındık, ceviz, badem eklenerek şeker ve yumurta beyazı ile yapılır. Bu bisküviler Türkiye'de hemen hemen tüm fırınlarda satılmaktadır. Ayrıca evlerde de yaygın şekilde yapılır.Türkiye'de en çok bilinen makaron, acıbadem kurabiyesidir. Bu kurabiyelerin sert ve yoğun bir yapısı vardır. En iyi servis şekli çay, kahve veya dondurmalı tatlıların yanında sunulmasıdır. == Ayrıca bakınız == * Kurabiye

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Makaron maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Fındıklı Makaron

Fındıklı makaron, geleneksel Türk,Fransız ve İtalyan bisküvisidir. Fındık, şeker ve yumurta beyazı ile yapılır. Fındık ezmesi ve özü kullanılır. Bu bisküviler Türkiye'de hemen hemen tüm fırınlarda satılmaktadır. Ayrıca evlerde de yaygın şekilde yapılır.

Cevizli Makaron

Cevizli makaron, geleneksel Türk,Fransız ve İtalyan,Amerikan bisküvisidir. Ceviz, şeker ve yumurta beyazı ile yapılır. Ceviz ezmesi ve özü kullanılır. Bu kurabiyelerin sert ve yoğun bir yapısı vardır.