Maki Horikita

Kısaca: Maki Horikita (堀北 真希, Horikita Maki, 8 Ekim 1988, Kiyose / Tokyo)Japon oyuncu Maki Horikita U-15 idolü olarak 2003 yılında oyunculuk kariyerine başladı, Japon televizyon dramaları, Tv ve dergi reklamları ve filmlerde oynadı. ...devamı ☟

Maki Horikita (堀北 真希, Horikita Maki, 8 Ekim 1988, Kiyose / Tokyo)Japon oyuncu Maki Horikita U-15 idolü olarak 2003 yılında oyunculuk kariyerine başladı, Japon televizyon dramaları, Tv ve dergi reklamları ve filmlerde oynadı.

Biyografi

Horikita Maki, ailesindeki üç kızdan en büyüğüdür ve 6 Ekim 1988'de Tokyoda doğmuştu. Çocukluk zamanlarında yazları arkadaşlarıyla basketbol ve beyzbol oynamaktan çok hoşlanırdı. Ortaokula geldiğindeyse, kızlarla prensesçilik oynamaktan daha çok, erkeklerle Dragon Ball oynamaktan zevk alırdı. Ortaokul yıllarında öğrenci konseyi başkan yardımcısı ve basketbol kulübününde yardımcı kaptanıydı. Çeşitli yazılarda da, "3-C'nin patronu" olarak tanımlanırdı. Buda daha çok, sınıfın lideri olduğunun kanıtıydı. Eğitimini tamamlayıp mezun olduktan sonra, Chuo üniversitesi giriş sınavını geçti, (Japonyadaki en iyi Hukuk fakültelerinden biri.) fakat oyunculuk kariyerini daha ön planda tutma kararı aldı.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.