Malayca Vikipedi Vikipedinin Malayca versiyonudur. Kasım 2002'de yazılmaya başlanmıştır.

Malayca Vikipedi hakkında detaylı bilgi

Malayca Vikipedi (İngilizce: Malay Wikipedia) Vikipedinin Malayca versiyonudur. Kasım 2002'de yazılmaya başlanmıştır. Haziran 2007 itibariyle madde sayısı 22.000'i geçmiştir. == Linkler == * Malay Wikipedia }

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Malayca Vikipedi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Havlıcan

Havlıcan (Alpinia officinarum), zencefilgiller (Zingiberaceae) familyasından köksapları baharat olarak kullanılan çok yıllık bitki türü. Anavatanı Hindistan, Güneydoğu Asya ve Laos'tur.

Tombak

Tombak (Malayca: tambaga = bakır), %85-88 bakır, %12-15 oranında çinko içeren, altın sarısı renkli pirinçtir. Bileşiminde çinko oranı yükseldikçe alaşımın rengi soluklaşır.

Agar

Agar su yosunlarından elde edilen bir tür jelatindir. Kelime olarak Malayca "jel" anlamına gelen "agar-agar" kelimesinden gelmektedir. Agar, mikrobiyolojik testlerde, dişçilikte, elektrokimyada, formikaryum yapımında (deneysel karınca evi) vs. alanlarda malzeme olarak kullanılmaktadır. ...

Malezya

Malezya, Güneydoğu Asya'da yer alan bir ülkedir. Malezya Federasyonu'nun 11 devletinin Singapur, Saravak ve Sabah (eski Kuzey Borneo)'ın birleşmesi ile oluşmuştur. Singapur 1965 yılında federasyondan ayrılmıştır. Kuzeyde Tayland, güneyde Singapur ve Endonezya ile komşudur. Ayrıca ...

Tetum

Tetum (eskiden ''Belu''; ''Tétum'' ya da ''Tetun'' olarak da bilinir), Doğu Timor'un iki resmi dilinin bir tanesidir. Avustronezya dil ailesine aittir, fakat Portekizce ve Endonezce/Malayca'dan bir sürü etki almıştır. Aynı zamanda Doğu Timor'da Tetum, yaklaşık 224.000 kişi tarafından ...

Japon Gülü

Japon gülü ya da diğer adıyla Çin gülü (''Hibiscus rosa-sinensis''), ebegümecigiller (Malvaceae) familyasından Doğu Asya kökenli saksı ve bahçe süs bitkisi türü.

Malakka

Malakka, (Jawi: ملاك; Malayca: Melaka) Malezya'da bir eyalettir. Malezya'nın güneyinde yer alır. Başkenti de Mallakka şehridir. Kuzeyinde Negeri Sembilan, doğusunda ise Johor bölgeleri vardır.

Christmas Adası

* Tam Adı: Christmas Adası* Yüzölçümü: 135 km² * Başkenti: The Settlement* Para Birimi: Avustralya Doları* Dili: İngilizce ve Çince* Nüfusu: 474 kişi (2002 tahmini) * Ortalama Ömür: -* Okur Yazarlık Oranı: -* Kişi Başına Düşen Milli Geliri: -Christmas Adası, Hint ...

Naruto (anime Ve Manga)

Naruto (ナルト, Naruto), Japon manga sanatçısı Masashi Kishimoto tarafından oluşturulmuş ve sonradan animeye de uyarlanmış bir manga serisidir. Diğer insanlar tarafından kabul görmek isteyen Naruto Uzumaki'nin maceralarını anlatır.

Endonezce

Endonezce, (bahasa Indonesia) Endonezya'nın resmî dilidir ve Doğu Timor'da da resmi statüsü vardır. Aslında, 1945'te Endonezya'nın bağımsızlığını ilan etmesinden sonra standartlaştırılmış bir Malayca şivesidir.

Batı Malezya

Batı Malezya (Malayca:``Semenanjung Malaysia``), Malezya`da Sumatra adasının kuzeyinde bulunan Malay Yarımadası`nı ve Malakka Boğazı`nı kapsayan coğrafi bölge.Kuzeyden Tayland, batıdan Malakka Boğazı, doğudan Güney Çin Denizi ile çevrilidir.