Marimar

Kısaca: Marimar Meksika yapımı, 1994 yılında yayınına Televisa kanalında başlanmış bir TV pembe dizisidir. Marimar, gene Televisa kanalında 1977 yılında yayınlanmış, Helena Rojo ve Enrique Lizalde'nin başrolde oynadığı La venganza adlı dizinin senaryo kopyasıdır. ...devamı ☟

Marimar
Marimar

Marimar``
Adı || Marimar
Yılı >| 1994
Türü >| Pembe dizi / Dram
Yapımcı kanal >| Televisa
Başroller >| Thalí­a
Eduardo Capetillo
Yazar >| "La venganza" adlı diziden uyarlanmıştır.
Yönetmen >| ?
Ülke >| Meksika
Dili >| İspanyolca
Süre >| 45` / bölüm
Bölüm sayısı >| ?


Marimar`` Meksikan yapımı, 1994 yılında yayınına Televisa kanalında başlanmış bir TV pembe dizisidir. Marimar, gene Televisa kanalında 1977 yılında yayınlanmış, Helena Rojo ve Enrique Lizalde`nin başrolde oynadığı La venganza adlı dizinin senaryo kopyasıdır.

Meksika, Brezilya, Birleşik Devletler ve hatta Türkiye`ye kadar bir çok ülkede büyük izleyici kitlesine sahip olan dizi hakkında en çarpıcı yorum herhalde Ivoir `Soir adlı günlük gazetedendir: "Saat 15.30 olduğunda, ``Marimar`` başlar ve Cí´te d`Ivoire`da yaşam durur.". Şarkıcı Thalí­a dizinin yıldızıdır.

OyuncularSenaryo Özeti

Marimar büyük anne ve büyük babasıyla "San Martí­n de la Costa"da sahildeki bir kulübede yaşayan yoksul, temiz kalpli bir kızdır. Varlıklı, toprak sahibi bir ailenin oğlu, futbolcu Sergio`ya aşık olur. Babasının ve genç üvey annesinin tüm redlerine karşın Sergio Marimar`la evlenir.

Sergio`nun üvey annesi, Angí©lica, yoksul ve saf oluşu yüzünden Marimar`ı küçümsemektedir. Onu diğer insanların yanında acımasızca aşağılar, sürekli eziyet eder. Bundan dolayı Sergio, babasının evinde kalan Marimar ve kendisi için yeni bir ev yapabilecek parayı kazanmak için kasabadan ayrılmaya karar verir. Sergio`nun ayrılmasıyla Marimar tekrar ailesinin yanında, kulübedeki yaşamına geri döner. Angí©lica`ysa Marimar`ın bileziğini çaldığı iftirasını atar. Marimar hapse girer.

Marimar hapisteyken, Angí©lica çalışanlarından birine Marimar`ın yaşadığı kulübeyi büyük anne ve babası içerdeyken ateşe vermesini, ikisini de öldürmesini ister. Ardından Sergio`nun yazısını taklit ederek, artık Marimar`ı sevmediğini ve ayrılmak istediğini anlatan bir mektubu Marimar`a gönderir. Marimar bunların üstüne artık Sergio, babası ve Angí©lica`dan alacağı öcün planlarını yapmaktadır.

San Martí­n de la Costa`ya kendini bağlayacak hiçbir şey kalmayan Marimar, hapisten çıkınca Mexico City`ye yerleşir. Yaşlı ve varlıklı bir adamın, Gustavo Aldama`nın, yanında ev işleriyle ilgilenmek üzere işe başlar. Gustavo belki de kaybettiği kendi kızının hatırası nedeniyle Marimar`a sempati besler ve onun hoş bir hanım olması yönünde Marimar`ı eğitmeye başlar. Bu sırada gelişen olaylarla Marimar (Bella Aldama)`ın Gustavo Aldama`nın gerçek kızı olduğu ortaya çıkar.

Marimar`ın dönüşümünü herkesin görmesi için, Gustavo Aldama tesadüfen Sergio ve arkadaşlarının yaşadığı yerdeki iş yerinde işlerin başına tam yetkiyle geçmesi için Marimar`ı gönderir Sergio`yu başka bir kimlikle (o kadar değişti ki Sergio ilk baştaki "Marimar" olduğuna dair ısrarından bile vazgeçer) kendine aşık eder. Bu arada bi yandan da Sergio`dan sakladığı bebeğini büyütmeye çalışır. Babasının ölümüyle maddi olarak daha da güçlenen Marimar, Sergio`nun babasının parasal olarak zor durumda olmasından da faydalanıp, tüm mal varlıklarını satın alır. Artık "evsiz" kalan Sergio`nun anne ve babası "Marimar" ne derse yapmak zorundadır.

Sergio Marimar`la boşandıktan sonra (her ne kadar gururundan Marimar`a onu hala çok sevdiğini söylememektedir), Angí©lica feci bir trafik kazası sonucu arabada yanarak can verir. Sergio Inocencia adında bir kadınla evlenir. Inocencia beyninde tümör olduğunu öğrenir, cerrahi operasyonun ardından hayatta kalmaktan o kadar mutludur ki Sergio`dan Marimar`la evlenebilmesi için ayrılmayı kabul eder. Sergio ve Marimar sonunda tekrar evlenirler...

Dizinin Filipin Uyarlaması

  • Bunun dışında aynı dizinin Filipin yapımı 3. bir uyarlaması vardır. Dizide Arianni, Marimar rolünü oynamaktadır. 2007`de GMA 7 tarafından yapılan dizinin adı gene Marimar`dır. Ayrıntılı bilgi için: [1].


Thalí­a dizileri

Kaynaklar

Vikipedi

misafir - 6 yıl önce
marimar cok güzel bir kadin kendisini cok seviyorum hele o evi bir saray yavrusu kizida cok tatli kocasiyla birbirine yakismislar benim msn bile marimar yaptim okadar hayraniyim kendisi

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.