Mario Kart Wii

Mario Kart Wii (Japonca: マリオカートWii Mario Kāto Wī) 2008 yılında Nintendo tarafından geliştirilen bir karting yarış video oyunudur. Oyun, Mario Kart serisinin altıncı oyunu olup Nisan 2008 tarihinde Wii için piyasaya sürüldü.

Önceki serilerde olduğu gibi, oyun rakiplerini engellemek veya avantaj elde etmek için özel eşyaları kullanarak 32 farklı yarış pistinde kart yarışlarına katılan Mario serisinden oynanabilir karakterler içermektedir. Oyun, dört kişilik bölünmüş bir ekran dahil olmak üzere birden fazla tek oyunculu ve çok oyunculu oyun modlarına sahiptir. Sezgisel ve geleneksel direksiyon kontrolleri sağlamak için Wii Remote'un hareket algılama özelliğini kullanmaktadır. Oyunun her kopyası bu özelliği arttırmak için Wii Wheel aksesuarıyla birlikte gelmektedir. Ayrıca, Nintendo Wi-Fi Connection ile çevrimiçi çok oyunculu mod lansman sırasında kullanıma sunuldu ve Mayıs 2014 tarihinde kadar bu mod kullanılabilmekteydi.

Mario Kart Wii, 37.24 milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan dokuzuncu oyunu, Mario Kart serisinin en çok satan oyunu ve Wii'nin en çok satan ikinci oyunu oldu.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.