Maurice Leroy (2 Şubat 1959, Paris) Fransız siyasetçi.

Maurice Leroy

Maurice Leroy (2 Şubat 1959, Paris) Fransız siyasetçi. Eski bir komünist öğrenci sendikası üyesidir. 1984-1990 yılları arasında Senato Komünist grup genel sekreterliği yapmıştır. Ancak daha sonradan komünist çizgiden merkez sağ çizgiye yönelmiştir. 1997-2010 yılları arasında Merkez Sağ çizgilerdeki Fransız Demokrasisi için Birlik ve Yeni Merkez'den milletvekili seçilmiştir. 2010-2012 yılları arasında Şehir Bakanlığı yapmıştır ve 2012 yılında tekrar milletvekili seçilmiştir. 2005 yılındaki Yeni Avrupa Anayasası için yapılan referandumda evet oyu verilmesi için çalışmıştır. == Görevleri == Yerel Yönetimler * 19 Mart 1989 - 18 Mart 2001 : Poislay Belediye Başkanı * 27 Mart 1994 - ... : Loir-et-Cher Genel Konseyi üyesi * 1 Nisan 2004 - ... : Loir-et-Cher Genel Konseyi Başkanı Hükümet * 14 Kasım 2010 - 10 Mayıs 2012 : Şehir Bakanı Meclis * 12 Haziran 1997 - 15 Aralık 2010 : Loir-et-Cher 3. seçim çevresi milletvekili ** 1 Haziran 2005 - 1 Aralık 2006 : Meclis Başkanvekili ** 6 Ekim 2009 - 14 Kasım 2010 : Meclis Başkanvekili * 20 Haziran 2012 - ... : Loir-et-Cher 3. seçim çevresi milletvekili Parti Yönetimi * Ocak 2003 - Mayıs 2007 : Fransız Demokrasisi için Birlik Federasyonlardan sorumlu ulusal sekreteri * Mayıs 2008 - 14 Kasım 2010 : Yeni Merkez Parti Sözcüsü * 18 Eylül 2012 - ... : Bağımsızlar ve Demokratlar Birliği Sözcüsü

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar