Mecnun Çınar

Mecnun Çınar (12 Eylül 1985, Kireçburnu, İstanbul), ''Leyla ile Mecnun'' isimli dizide Ali Atay'ın canlandırdığı kurgusal karakter. Dizinin baş karakteridir. Anadolu Üniversitesi'nden açıköğretim işletme mezunudur.

Mecnun Çınar (12 Eylül 1985, Kireçburnu, İstanbul), Leyla ile Mecnun isimli dizide Ali Atay'ın canlandırdığı kurgusal karakter. Dizinin baş karakteridir. Anadolu Üniversitesi'nden açıköğretim işletme mezunudur.

Hakkında

Bebekken hastanede aynı beşikte yattığı Leyla'yı yıllar sonra annesi ve babası ile istemeye giderler.Leyla'nın zengin babası kızını vermez.Kalkıp gittikleri sırada Mecnun Leyla'yı görür ve aşık olur.Bir gece rüyasında çöllere düşer ve çölde Ak Sakallı Dede ile karşılaşır.Ak Sakallı Dede Mecnun'un rüyalarından çıkar ve Mecnun'la beraber yaşamaya başlar.Mecnun'a hayatının birçok noktasında yardım etmektedir.Mecnun Leyla'ya olan aşkını itiraf eder ve Leyla'nın da kendisine olan aşkını öğrenir.İkili beraberlikleri sırasında birçok olayla karşı karşıya gelir ve üstesinden gelir.Mecnun, Leyla’yı bir trafik kazası sonucu kaybeder. Bu olay üzerine bir yıl boyunca kimseyle konuşmayan Mecnun, gerçeği bir türlü kabul edemez. Leyla’yı geri getirebileceği fikrine kapılarak yeni maceralara atılır. Bu sırada Leyla’nın organlarının bağışlandığı ortaya çıkar. Böylece Mecnun’un yolu Leyla’nın ciğerini taşıyan Sedef ve kalbini taşıyan Şirin’le kesişir. Bir yanda kafa dengi olan ama sürekli atıştığı Sedef, diğer yanda kendisinden çok farklı olan, fizik ve sosyoloji okuyan Şirin. Bu iki kızın hayatına girmesiyle işler Mecnun için gitgide karışır. Tabii ki babası İskender, akıl danıştığı Aksakallı Dede, hiçbir işte tutunamayan İsmail, her kapıyı açabilen Yavuz ve tüm patavatsızlığı ve çılgın danslarıyla mahallenin vazgeçilmezi olan Erdal Bakkal, her olayda Mecnun’un yardımına koşar. Böylece işler daha da karmaşık bir hal alır. Mecnun önce Şirin'e sonra Sedef'e aşık olduğunu zanneder.Fakat anlar ki ikisine de aşık değildir.O Leyla'sına aşıktır ve onu bulmak için çöllere düşer.Bir zaman yaşamını çöllerde devam ettirdikten sonra Ak Sakkallı Dedesi Mecnun'un yeniden mahallesine dönmesini sağlar.Bu sırada Mecnun'un babası İskender eski arkadaşı Ömer'le karşılaşır.Mecnun ve İskender, İskender'in arkadaşı Ömer'in evine gider.Mecnun burada Ömer'in kızı Leyla'yı görür ve ona aşık olur.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.