Latincede ortam, araç anlamına gelen medium kelimesinin çoğulundan gelmiştir.

MEDYA (türkçe) anlamı
1. 1 . Büyük iletişim ve yayın organlarının tümü.
2. 2 . İletişim ortamı
3. iletişim araçları
4. kitle iletişim araçlarının tümü.
MEDYA (türkçe) anlamı
5. yazılı
6. sesli ya da görsel tüm kitle iletişim araçları
7. basın yayın.
MEDYA (türkçe) ingilizcesi
1. n. media,
MEDYA (türkçe) fransızcası
1. mass-media [le]
MEDYA (türkçe) almancası
1. n. Media

Medya hakkında bilgiler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

TİMPA Medya Pazarlama

TiM Tüm İletişim Merkezi'nin pazarlama faaliyeti olan TiMPA Medya Pazarlama, Sedat Üreten ve F.Güzin Üreten tarafından, 6 Ekim 2002 tarihinde kuruldu. İletişim ve Medya Pazarlama Uzmanı Sedat Üreten'in 26 yıllık aktif medya uygulamalarından güç alan TiMPA Medya Pazarlama, kısa ...

Linkler - Medya

SON DAKİKA Milliyet OnlineHürriyet OnlineZaman OnlineTürkiye OnlineReuters GAZETELERAksam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi D.B. Tercüman Dünya Gazetesi Evrensel Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomaç Güneş Gazetesi H.

Bağımsız Medya

Bağımsız medya, iletişim araçlarının tekelleşmesi esasından oluşan medyanın artık tarafsızlığını kaybetmesi nedeniyle alternatif ve doğru haber verme ilkesine sahip medya kuruluşlarıdır.

Medya (devlet)

Medler (Kürtçe: Medan Azerice: Midiya, Farsça: مادها - Mādḥā) günümüzdeki İran'ın Kuzeybatı ve günümüzdeki Azerbaycan'ın Güney ve Güneydoğu kesimlerinde yaşamış halk. Yunanlar bu halkın yaşadığı bölgeye Medya (Yunanca: Μηδία) adını vermişler.

GLAAD Medya Ödülleri

GLAAD medya ödülleri, 1990 yılında Gay & Lesbian Alliance Against Defamation tarafından lgbt (lezbiyen, gay, biseksüel, transeksüel) bireyleri ve onların hayatlarını etkiliyen durumları gözardı etmeyen, onları doğru ve adil olarak temsil eden medya kuruluşları, programları ve ...

Medya (anlam Ayrım)

Medya (basın), basın terimi.