Megaupload

Kısaca: İnternette dosya barındırma hizmeti veren bir internet sitesidir. Kullanıcılar paylaşmak istedikleri dosyaları MegaUpload sunucularına yüklemekte ve yükleme sonunda kendilerine yüklenmiş olan dosyaya ait bir bağlantı döndürülmektedir. Diğer kişiler bu bağlantı üzerinden dosyayı indirebilmektedir. ...devamı ☟

İnternette dosya barındırma hizmeti veren bir internet sitesidir. Kullanıcılar paylaşmak istedikleri dosyaları MegaUpload sunucularına yüklemekte ve yükleme sonunda kendilerine yüklenmiş olan dosyaya ait bir bağlantı döndürülmektedir. Diğer kişiler bu bağlantı üzerinden dosyayı indirebilmektedir.

MegaUpload tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bir firmadır, ancak ücretsiz kullanımda aynı anda sadece bir dosyanın indirilebilmesi, indirme hızlandırıcı programlara izin verilmemesi, belirli bir zaman için sınırlı büyüklükte indirme yapılabilmesi gibi kısıtlar vardır.

Ücret karşılığı edinilebilen Ayrıcalıklı Hesap (Premium Account) ile bu kısıtlar olmadan dosya indirmek mümkündür.

MegaUpload, kullanıcıların ekledikleri dosyalarda arama yapılmasına izin vermemektedir. Bu amaçla, Google gibi genel arama motorları kullanılabileceği gibi, Funfail gibi özelleşmiş dosya arama motorları da sıklıkla kullanılmaktadır.

Linkler

MegaUpload.com Ana Sayfası

Funfail Arama Motoru

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konular

google

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.