21 Ekim 1947'de Trabzon'un Of ilçesine bağlı Gülderen Köyü'nde doğdu. İlkokul öğrenimini Köyü'nde yapan Yılmaz, orta öğrenimini İstanbul'da sürdürdü. Yaz tatillerinde ve okuldan fırsat buldukça çalışarak Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu'nu ve Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdi.

Mehmet Ali Yılmaz

21 Ekim 1947'de Trabzon'un Of ilçesine bağlı Gülderen Köyü'nde doğdu. İlkokul öğrenimini Köyü'nde yapan Yılmaz, orta öğrenimini İstanbul'da sürdürdü. Yaz tatillerinde ve okuldan fırsat buldukça çalışarak Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu'nu ve Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun olan Yılmaz Inşaat Mühendisi olarak iş hayatına atıldı. İş hayatında büyük başarılar kazanan ve taktirnameler alan M. Ali Yılmaz Mühendisler Odası, Müteahhitler Sendikası, Istanbul Ticaret Odası, Istanbul Sanayi Odası, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Gazete Sahipleri Sendikası, Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesidir.

M. Ali Yılmaz iş hayatında çalışmalarını sürdürürken, Güneş gazetesini alarak basın sektörüne de girdi.29 Kasım 1993 tarihinde Başbakan Tansu Çiller tarafından 50. nci T. C. Hükümetinde de Basın ile Ilişkiler, Yurtdışında yaşayan Türklerle ilgili Koordinasyon, Kıbrıs ile ilgili Koordinasyon, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.Uzun yıllar Trabzonspor Klübü Başkanlığı yaptı.M. Ali Yılmaz, evli ve 5 çocuk babası.

Yanıtlar