--}}

Mehmet Günsür (yazar)

Mehmet Günsür (d. 1955, İstanbul - ö. 19 Haziran 2004, İstanbul), ressam, yazar. Galatasaray Lisesi`ni ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Ajans Ada`da metin yazarı olarak reklamcılığa başladı. 1987`de o zamanki adıyla Reklamevi`ne yazar olarak geçen Günsür, aynı yıl eski şirketine yaratıcı bölüm sorumlusu olarak geri göndü. 1995 ve 1996`yı Saatchi&Saatchi`de geçiren Günsür, Nesteren Davutoğlu`nun daveti üzerine

Mehmet Günsür (d. 1955, İstanbul - ö. 19 Haziran 2004, İstanbul), ressam, yazar. Galatasaray Lisesi`ni ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Ajans Ada`da metin yazarı olarak reklamcılığa başladı. 1987`de o zamanki adıyla Reklamevi`ne yazar olarak geçen Günsür, aynı yıl eski şirketine yaratıcı bölüm sorumlusu olarak geri göndü. 1995 ve 1996`yı Saatchi&Saatchi`de geçiren Günsür, Nesteren Davutoğlu`nun daveti üzerine Lowe`a ortak olarak katıldı.

Reklamcılığın yanı sıra edebiyat ve resim alanında da çalışan Günsür, ilk kitabı Caique`nin yayımlanmasının ardından, İçeriye Bakan Kim ile 2003 Sait Faik Hikaye Ödülü`ne layık görüldü. Mehmet Günsür kapatılan Türkiye İşçi Partisi üyesiydi.

19 Haziran 2004`te kalp krizi sonucunda hayata veda etti. 22 Haziran Salı günü Levent Camii`nde kılınan öğle namazının ardından Demirciköy Mezarlığı`nda toprağa verildi.

Yazarın yayımlanmış iki hikaye kitabı vardır.

EserleriKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.