Mehmet Hamdi

Mehmet Hamdi, 1975 yılı İstanbul doğumlu yazardır.

Mehmet Hamdi, 1975 yılı İstanbul doğumlu yazardır. Eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi`nde, İşletme bölümünde ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret ve Pazarlama yönetimi bölümleri`nde tamamladı. AD.Net dergisinde bilgisayar konulu yazıları da bu döneme rastlar.

Akut K-9 köpek eğitim biriminde ve N.A.S.A.R (National Association for Search and Resque) adlı uluslararası arama kurtarma organizasyonunda yer alan, sıra dışı hobi ve uğraşları olan Mehmet Hamdi aynı çizgisini Selis Kitaplar`dan yayınlanan eserlerine yansıtmaktadır. Yazar ayrıca onlarca bilgisayar konulu kitabı tercüme etmiştir.

Yazar Türkiye`de bilim kurgu ve paranormal konuları romanlarının ana teması yapan ilk yazarlardandır. Türkiye`de ilk kez paranormal konuları işleyen, "Karanlık Güç, Paranormal Savaşlar" adlı romanı bu çizginin ürünüdür.

Eserleri

  • Karanlık Güç, Paranormal Savaşlar, Selis Kitapları
  • Türkiye`de Mutlu Olma Sanatı,Selis Kitapları


Karanlık Güç, Paranormal Savaşlar

"Vietnam, Afganistan, Irak, İkiz Kulelera€¦ Dünyanın en güçlü ülkeleri, yüksek teknolojilerine, zırhlarına, akıllı füzelerine, casus uçaklarına, pahalı oyuncaklarına rağmen binlerce can kaybı ve milyarlarca dolar kayına engel olamadılar. Nizami savaş yerine gayri nizami savaş yöntemlerini kullananların yaptıkları tahribat daha ölümcül oldua€¦"

Türkiye`de Mutlu Olma Sanatı

"Mutluluk konusundaki kitaplara baktığımızda ne yazık ki büyük çoğunluğunun yabancı kaynaklardan uyarlanmaya çalışıldığını görüyoruz. Bizim kültürümüzden, gerçeklerimizden çok uzaklar. O kitaplarda iddia edildiği gibi atemist adlı bir taşı bulup alnıma koymak veya her gün yoganın on sekizinci hareketini yapmak, veya sadece belli yiyecekleri yemek veya mutluluk arayışı içinde mistik yurt dışı seyahatleri yapmak, kolay değil. "

Dış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.