Mehmet Mehdi Eker

Mehmet Mehdi Eker, 1956 yılında Bismil'de doğdu. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ni bitiren Eker, İngiltere'de University of Aberdeen'de Tarım Ekonomisi dalında master yaptı. Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktorasını tamamlayan Eker, Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü'nde Müdür Yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarım Bakanlığı'nda Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı ve Koruma ve Kontrol Genel

Mehmet Mehdi Eker, 1956 yılında Bismil'de doğdu.

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ni bitiren Eker, İngiltere'de University of Aberdeen'de Tarım Ekonomisi dalında master yaptı.

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktorasını tamamlayan Eker, Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü'nde Müdür Yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarım Bakanlığı'nda Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı ve Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü ile bakanlık müşavirliği görevlerinde bulundu.

3 Kasım 2002 seçimlerinde Diyarbakır'dan milletvekili seçilen Eker, 2 Haziran 2005'te Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevine atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Eker, İngilizce biliyor.


İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Mehmet Mehdi Eker
Mehmet Mehdi Eker