Memati Baş

Memati Baş, Kurtlar Vadisi dizisinde önceleri Süleyman Çakır'ın sağ kolu sonraları ise Polat Alemdar'ın yanında yer alan dizinin başından sonuna kadar oynayan

Memati Baş

Memati Baş, Kurtlar Vadisi dizisinde önceleri Süleyman Çakır'ın sağ kolu sonraları ise Polat Alemdar'ın yanında yer alan dizinin başından sonuna kadar oynayan karekterlerden birisidir. Çocukken düştüğü hapishanede kendisini öldürmek isteyen kişilerden kurtaran Süleyman Çakır'ın sağ kolu olmuş, ölümüne kadar sadık kalmıştır.

Sokaklardan geldiği için fevri ve acımasızdır. Onun için sorun her zaman somut olmalıdır ve çözümler basittir. Olayların perde arkasıyla ilgilenmez. Polat Alemdar, operasyonlarda Memati'yi sağ kolu olarak kullanır. Doğrudan sonuca ulaşma yeteneği Memati'nin en önemli özelliğidir.

Memati Baş'ı Kurtlar Vadisi dizisinde ve Kurtlar Vadisi Irak filminde, Gürkan Uygun canlandırmıştır.

Memat (ممتي) kelimesi Arapça'da "ölüm" anlamıdadır, memati "öldüren" manasına gelmektedir. Deyimlerimiz içerisinde, çok önemli konularda "hayat, memat meselesi" ifadesi kullanılmaktadır.

Dizide Memati ismi doğum sırasında annesinin ölmesinden dolayı babası tarafından verilmiştir. Memati, bir süre sonra Gamze isminde biriyle tanışmış ve onunla aşk yaşamaya başlamıştır. Bir gece Gamze ile kavga ettikten sonra evden ayrılmış ardından İskender Büyük tarafından yakalanmıştır. Memati'ye sürekli eroin verilmiş ve Davut Tataroğlu'na yapılan saldırı üstüne kalacakken Polat Alemdar tarafından kurtarılmıştır. 40. bölümde Memati, Gamze'yi Yalçın Bulut'un onu kontrol etmek için tuttuğunu öğrenmiş ve Bulut'tan hesap sormuştur. Yanına almış olduğu tam sadakatli,verilen emirleri tereddütsüz yapan Kazım ile her işi yapmaktadır.Sinirli hareketleri ve ejder yeşili gözleriyle herkesin gözünü korkutmaktadır.

İç Bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar