Memorial Sağlık Grubu

Memorial Sağlık Grubu, Türkiye'de özel sağlık hizmeti veren işletme. İlk hastanesi 2000 yılında kurulan Şişli Memorial Hastanesidir.

Memorial Sağlık Grubu

thumb

Memorial Sağlık Grubu, Şişli İstanbul`da hizmet vermekte olan sağlık kuruluşu.

Ana kampusu Okmeydanı`nda bulunan Memorial, merkezi lokasyonu ile hastaların her an ulaşabileceği bir konumda yer almaktadır. 53,000 m²`lik kapalı alanı, 200 yatak kapasitesi, 8 ameliyathanesi, 120 kişilik konferans salonu ve 10,000 m²`lik otoparkı ile yerli ve yabancı hastalara dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır.

Memorial Türkiye`de ilk, dünyada 21.sağlık kuruluşu olarak uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International (JCI) belgesini almaya hak kazanmıştır, ayrıca bu belgeyi 2005 yılında başarı ile yenilemiştir. Şu anda 53.000 m2`lik kapalı alanda, 200 yatak ve 48 yoğun bakım yatağı ile Türkiye`nin en büyük özel hastanesi konumundadır.

Memorial Sağlık Grubu Okmeydanı Hastanesi dışında bir tanesi Avrupa Yakası`nda diğeri de Asya Yakası`nda olmak üzere 2 adet ayaktan hasta tedavi merkezi ile de hizmet vermektedir. Memorial Kardiyovasküler Cerrahi, Kardiyoloji ve IVF (Tüp Bebek) merkezleri alanlarında Türkiye`nin önde gelen tedavi merkezleridir. Memorial ayrıca 2004 yılında Türkiye`de karaciğer ve böbrek nakli işlemleri için ruhsat alan ilk özel hastane olmuştur.

2007 yılında Kadıköy ilçesi Ataşehir semtinde 18.000 m²`lik Memorial Ataşehir Hastanesi yatırımına başlamıştır.

Dış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar