Meriadoc Brandybuck

Kısaca: Meriadoc Brandybuck, Shire'lı bir Hobbittir (Hobbits). Üçüncü Çağın 2982. yılında doğan Meriadoc Brandybuck, Buck-ülkesinin efendisi Saradoc Brandybuck'ın oğludur. 3018 yılında Merry, Yüzük Kardeşliğinin dört Hobbit üyesinden biri olarak seçildi. Kardeşlik bozulana dek pek çok macera atlattı ve bu olayın ardından arkadaşı Pippin (Peregrin Took) ile birlikte Isengrad Orclarınca esir alındı. Orc lar Rohirrim'in saldırısına uğradığında iki Hobbit Fangorn Ormanına sığınarak Entlerin I ...devamı ☟

Meriadoc Brandybuck
Meriadoc Brandybuck

Meriadoc Brandybuck, Shire'lı bir Hobbittir (Hobbits). Üçüncü Çağın 2982. yılında doğan Meriadoc Brandybuck, Buck-ülkesinin efendisi Saradoc Brandybuck'ın oğludur. 3018 yılında Merry, Yüzük Kardeşliğinin dört Hobbit üyesinden biri olarak seçildi. Kardeşlik bozulana dek pek çok macera atlattı ve bu olayın ardından arkadaşı Pippin (Peregrin Took) ile birlikte Isengrad Orclarınca esir alındı. Orc lar Rohirrim'in saldırısına uğradığında iki Hobbit Fangorn Ormanına sığınarak Entlerin Isengrad'a saldırmaya ikna edilmesinde önemli rol oynadılar. Merry daha sonra Rohan Kralı Théoden'in hizmetine girdi. Pelennor Düzlükleri Savaşında kalkan kızı Éowyn ile birlikte Morgul'un Cadı Kralını öldürerek kahraman oldu. Bu olayda neredeyse kendisi de ölen Merry'yi, Aragorn iyileştirdi. Aynı yıl daha sonra Shire'a geri döndüğünde, Bywater Savaşında dövüştü. Merry daha sonra Estella Bolger ile evlenerek, Buck-ülkesinin efendisi olarak babasının yerini aldı. Tam tamına yüz otuz beş santimetre boyunda olan Merry ile Pippin tarihteki en uzun Hobbitlerdi. Dördüncü Çağın 64. yılında Merry ile Pippin, Shire'dan ayrılarak hayatlarının geri kalanını geçirmek üzere Rohan ve Gondor'a gittiler. Burada öldüklerinde büyük bir onurla Kral Mezarlığına gömüldüler.

Bu makale J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien - 3 Ocak, 18922 Eylül, 1973) in kitaplarındaki hayali bir karakteri anlatmaktadır.

Kaynak

  • http://www.ortadunya.com/
  • Bu konuda henüz görüş yok.
    Görüş/mesaj gerekli.
    Markdown kullanılabilir.