Merva Ulusoy

Kısaca: 19 Mayıs 1971, İstanbul doğumlu olan Merva Ulusoy, Şişli Terakki İlkokulu’nun ardından Sankt Georg Avusturya Lisesi Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. Viyana’da Webster Üniversitesi’nde Yöneticilik ve Pazarlama okuduktan sonra Londra’da Uluslararası Ticaret üzerine master yaptı. 1993’te Cenevre’ye giden Ulusoy, finans üzerine MBA diploması aldı. ...devamı ☟

19 Mayıs 1971, İstanbul doğumlu olan Merva Ulusoy, Şişli Terakki İlkokulu’nun ardından Sankt Georg Avusturya Lisesi Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. Viyana’da Webster Üniversitesi’nde Yöneticilik ve Pazarlama okuduktan sonra Londra’da Uluslararası Ticaret üzerine master yaptı. 1993’te Cenevre’ye giden Ulusoy, finans üzerine MBA diploması aldı. 1994 yılında ise Harvard Üniversitesi’nde globalleşme üzerine yüksek ihtisas yaptı.

İş dünyasına 1993’te Pars/McCann Erickson İstanbul’da müşteri temsilcisi olarak giren Ulusoy, 1995’te United Parcel Service - Boston’da yönetici ve liderlik konusunda bir senelik Özel Rotasyon Programı’na seçildi. 1996 yılı boyunca Atlanta Olimpiyat Oyunları’nda İstanbul Milli Olimpiyat Komitesi’nin tanıtımını yapan Lowe Adam reklam ajansında, üst düzey danışman olarak İstanbul ve Atlanta’da çalıştı.

1997-2000 yılları arasında aile şirketleri olan Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş.’de Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürlüğü yaptı. Eylül 2003’te CNN TÜRK ailesine katılan Merva Ulusoy, halen “İş’te Gündem” ve “headquarters” adlı programları hazırlayıp sunuyor.

6 yaşında Meyra adında bir kızı olan, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Merva Ulusoy, sinema ve tiyatroya gitmeyi, fotoğraf çekmeyi, spor yapmayı seviyor.

Kaynak

http://www.cnnturk.com/CNNTURKTV/YUZLER/yuzler.asp?PID=386&HaberID=27628

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.