MESERRET (türkçe) anlamı
1. Sevinç
2. Arabacı birdenbire meserretle bağırdı.- R. N. Güntekin.
MESERRET (türkçe) anlamı
3. (Arapça) Kadın ismi - Sevinçler. Şenlik
4. sevinç
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Ferhat

Ferhat Arapça kökenli bir kelime olup, Osmanlıca'da rahatlık anlamına gelir. İsim olan Ferhat ise aslında Ferhad'dır ve Farsça kökenlidir ''yenen,üstün olan,bir yeri ele geçiren'' anlamına gelmektedir. Farsça güçlü kuvvetli anlamına gelir.

Padişah

Padişah: İslam devlet hükümdarlarına verilen en yaygın unvanlardan. Bu unvan daha ziyade çok geniş topraklara sahip hükümdarlar için, Osmanlı Devleti'nde ise, hükümdarın örfî sıfatlarını ifade eden başlıca tabir olarak kullanılmıştır.

Sadullah Paşa

Sadullah Paşa (1838 -1891) Tanzimat devri devlet adamı ve şâir. 1838’de Erzurum’da doğdu. Babası çeşitli illerde vâlilik yapmış Esad Muhlis Paşadır.

Baha Akşit

Baha Akşit, asıl adıyla Bahaeddin Akşit (d. 6 Mart 1914, Yatağan, Denizli - ö. 27 Eylül 1995, İstanbul) Türk siyasetçi, doktor, eski milletvekili ve senatör. 27 Mayıs Darbesi sonrasında yapılan Yassıada Yargılamaları'nda idama mahkûm edilen 15 kişiden biridir. Cezası daha sonra ...

Yol Arkadaşım (dizi)

''Yol Arkadaşım'', daha önce Çağan Irmak'ın yanında yönetmen asistanlığı yapmış olan Irmak Çığ'ın yönetmenliğini yaptığı televizyon dizisidir.