Türkiyede MEB tarafından açılan resmi meslek ve sanat okullarının tümüne verilen genel isim ve addır. Türk Milli Eğitimi'nin amaçları doğrultusunda,ilköğretimi bitiren öğrencilerin devam edebileceği 4 yıllık eğitim sonunda meslek kazandıran,ülke ekonomisine katkı sağlayacak ara eleman yetiştiren orta öğretim kurumlarıdır.

Meslek Lisesi hakkında detaylı bilgi

Meslek Lisesi nerede?

Meslek Lisesi haritadaki konumu
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi

Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi, Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dünya Bankası'nın yardımları sayesinde ve Yüksek Denizcilik Okulu'ndan aldığı miras ile Ortadoğu'nun en kapsamlı denizcilik eğitim labaratuarlarına sahiptir.

Alibeyköy Endüstri Meslek Lisesi

Eyup Alibeyköy Endüstri Meslek Lisesi, İstanbul ilinin Eyüp ilçesinde yeralan bir orta öğretim kurumudur.

Anadolu Meslek Lisesi

Anadolu Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, yabancı dil eğitiminin ağırlıklı olduğu 4 yıllık eğitim-öğretim süresi olan, ortaöğretim kurumu.

Beşikdüzü Kız Meslek Lisesi

1989-1990 öğretim yılında Pratik Kız sanat Okulu olarak eğitim ve öğretime açılmıştır.

Beşikdüzü Sağlık Meslek Lisesi

1992-1993 öğretim yılında Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu bölümlerinde Halen İlçe Müftülük Binası ile Sürücü kursu olarak kullanılan binada eğitim-öğretime başlamıştır.

Bursa Tarım Meslek Lisesi

Bursa Tarım Meslek Lisesi Bursa'da 1891 yılında Vali Mahmud Celaleddin Paşa tarafından kurulmuş bir meslek okuludur. Cumhuriyet öncesinden bu yana ziraat teknisyeni yetiştirmekte olan köklü bir kurumdur.

Kayseri Endüstri Meslek Lisesi

Kayseri Endüstri Meslek Lisesi, Kayseri ilinde yeralan bir orta öğretim kurumudur.

Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi

Sultan Ahmet Endüstri Meslek Lisesi, İstanbul ilinin Eminönü ilçesinde yeralan bir orta öğretim kurumudur.

Endüstri Meslek Lisesi

Endüstri Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı, 3 yıllık eğitim-öğretim süresi olan, mesleğe yönelik eğitim verilen ortaöğretim kurumu.

Gültepe Endüstri Meslek Lisesi

Gültepe Endüstri Meslek Lisesi Ülkenin ihtiyaç duyduğu yetişmiş teknik eleman ihtiyacını karşılamak için Milli Eğitim Bakanlığı`nın 7 Ekim 1969 Tarih ve 420/33484 sayılı emirlerince 10 Kasım 1969 yılında sadace Tesfiye Bölümünün açılmasıyla eğitime başlamıştır. 98 ...

Gümüşhacıköy Sağlık Meslek Lisesi

Gümüşhacıköy Sağlık Meslek Lisesi, 1993 yılına Gümüşhacıköy`de bulunan Mehmet Paşa İlköğretim okulunun yan binasında eğitime başlamıştır. Önceleri hem Sağlık Memurluğu hem Hemşlirelik bulunan okulda Tıbbi Sekreterlik bölümü ile eğitime devam edilmiştir. Sonra ...