Mesut Kara, (d. 1961, İstanbul). Edebiyat çalışmalarının yanı sıra, 15 yıldır sinema yazarlığı yapıyor. Reklam alanında Sanat Yönetmeni olarak da çalışan Mesut Kara, televizyonlara sinema programları da yaptı.

Mesut Kara

Mesut Kara, (d. 1961, İstanbul). Edebiyat çalışmalarının yanı sıra, 15 yıldır sinema yazarlığı yapıyor. Reklam alanında Sanat Yönetmeni olarak da çalışan Mesut Kara, televizyonlara sinema programları da yaptı. “Artizler Kahvesi” ve “Yeşilçam`da Unutulmayan Yüzler” adlı yayınlanmış iki kitap çalışması var. Birçok dergide yazarlık ve editörlük yaptı. Show TV`de yayınlanan CineShow adlı sinema programının metin yazarlığı ve danışmanlığını, Kanal 6`da yayınlanan Hayalet Mektebi adlı sinema programının da hazırlanması ve sunuculuğunu üstlendi. UÇ adlı edebiyat dergisinin yayın yönetmenliğini ve sayfa tasarımını yaptı.

FilmografiErkan Yücel Belgeseli - Yönetmen ve Metin Yazarı

Fantastiğin Sineması - Yönetmen ve senarist

Yılmaz Güney Belgeseli - Yönetmen ve Metin Yazarı

Unutulmayan Yüzler üst başlığıyla Yeşilçam oyuncularının yer aldığı belgesel çalışmaları... (Sezer Sezin, Belgin Doruk, Ayhan Işık, Bülent Oran, Hayati Hamzaoğlu, Turgut Özatay v.d.)

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar