Meteorik

Meteor

Gök taşı ya da meteor, uzaydan Dünya yüzeyine düşen maddelerin genel adıdır. Dünya atmosferine ortalama olarak yılda birkaç bin göktaşı girer.

Murchison göktaşı

Murchison göktaşı 28 Eylül 1969 tarihinde Avustralya’da adını aldığı yere (Murchison, Victoria) düşen bir göktaşıdır. Organik bileşikleri bolca içeren meteorlar grubunda ve CM karbonlu kondirit grubunda sınıflanır.

Isı Kalkanı Kayası

2013 Rusya meteor olayı

15 Şubat 2013 tarihinde yerel saate göre sabah 09.20 civarında parlak bir meteor Rusya semalarında belirdi. Saatte yaklaşık 60.

meteora

Meteora, Linkin Park grubunun 2003 yılında çıkardığı bir albümü. Linkin Park grubunun beşinci albümüdür.

Meteora (album)

Meteora, Linkin Park grubunun 2003 yılında çıkardığı bir albümü. Linkin Park grubunun beşinci albümüdür.

Fukang (şehir)

Fukang (şehir), (Çince: 阜康市; Pinyin: ''Fùkāng Shì''; Uygurca: فۇكاڭ شەھىرى, ''Fukang shehiri''), Çin Halk Cumhuriyeti'nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'de kuzeydoğusunda, Sanci Hui Özerk İli'inde bir şehirdir.

Meteor (yazılım)

Meteor ya da MeteorJS, açık kaynak kodlu, gerçek zamanlı bir JavaScript Web uygulama çatısıdır. Meteor ile uygulamaların prototipleri hızlıca çıkarılabilmekte

Astrojeoloji

Astrojeoloji gezegenler, doğal uydular, asteroitler, kuyrukluyıldızlar, gök taşı gibi gök cisimlerinin jeolojisine ilişkin bir gezegenbilim disiplinidir. Yerbilimde özellikle akanyıldızları (meteor) konu eden alt bölümdür.

meteor yağmuru

Meteor yağmuru, meteorların dünya atmosferine girdiği zaman, uzayda bıraktıkları belirgin ışıklı izin, havanın yüzeyleriyle sürtüşmesinden doğan kızışmasıdır. Bağımsız ,tek meteor zerrelerinin çok küçük olduğunu söylersek belki garip görünecektir.