Mickie James

Kısaca: Mickie James Alexis Laree Queen Alexis Superball Vickie Adams ...devamı ☟

Mickie James Alexis Laree Queen Alexis Superball Vickie Adams |boyu= 1. 63 cm |kilosu= 56 kg |doğum tarihi= |doğum yeri =Montpelier, Virginia |ölüm tarihi = |ölüm yeri = |eğitildiği yer=Richmond, Virginia |eğiten = Amy Dumas CM Punk OVW |debut = 1999 |emekliliği = |website = Home : Mickie James }} Mickie Laree James (d. 31 Ağustos 1979), ABD'li Profesyonel güreşçi Daha çok Mickie James adı ile tanınır. Eski WWE Divası olan James aynı zamanda şarkıcıdır. N.A.C.'den TNA'e terfi edilmiştir.1999-2003 yılları arasında menajer olarak görev almıştır güreşe 2004 yılında başlamıştır. WWE'ye 2005 yılının sonlarında gelmiştir. Trish Stratus'un en büyük hayranı olmak gibi hikayeler içinde bulunmuştur. 2007 yılında Melina Perez ile bir düşmanlık içine girmiştir. Düşmanlık daha son bulmadan 2008 yılında Beth Phoenix ile başka bir düşmanlığa girmiştir. 2006-2008 yillarında 4 şampiyonluk kemeri kazanmıştır. WWE'de rol gereği ve gerçek hayatında Maria Kanellis ile çok yakın arkadaştır. Gerçek hayatta Trish'i değil Lita'yı örnek almıştır ve onun tarafından eğitim almıştır. İlk maç denemesini Trendy ile yapmıştır. 2010 yılının Nisan ayında WWE' den ayrılmıştır. Şu anda TNA'da güreşe devam etmektedir. Ve TNA'in Lock Down PPV'sinde Madison Rayne'i yenerek TNA Knockouts şampiyonu olmuştur. Erken Hayat James ve ablası Virginia'yada bir çiftlikte büyüdü. Çocukken bile bir profesyonel güreş hayranıydı. ==KariyerErken Zamanlar (1999-2003) James Washington DC'de bir profesyonel güreş okulunda eğitime başladı. Ama güreş kariyerine Independent circuit'de 1999 yılında başladı. İlk maçını şu an için eski ring adı olan Alexis Laree olarak yapmıştı. Biraz beklemeden sonra ECW ile anlaşma imzaladı. MCW'da eğitim gördü.

Total Nonstop Action Wrestling (2003)

James bir yıl boyunca Ring of Honor'da çalıştı. Bu süre zarfında, TNA'da güreşe başladı. 26 Mart 2003 günü Trinity ile ilk maçına çıktı. Sonra CM Punk ve Amazing Red ile takım oldu. Lider olan Raven ile ve sonrasında CM Punk ile hikaye gereği ilişki yaşadı.

OVW (2004-2005)

James WWE'de çalışmak için iki yıl boyunca çalıştı. 2003 yılı Ağustos ayında, WWE için çalışmaya başladı. WWE tarafından eğitilmek için OVW'ya gönderildi. James o zamanlarda Alexis Laree adını kullanmıştı. Televizyon debutunu 29 Ocak 2004'de yaptı. O yıl boyunca çeşitli takım maçları yaptı. 30 Ekim'de Cadılar Bayramı kostüm yarışmasında kazanan oldu. Phoenix bir konuşma sırasındayken Laree onu sıkıştırınca kavga başladı. Maç 29 Temmuz'da gerçekleşti. Laree Phoenix'e kaybetti. Davaları Eylül içinde devam etti. Sonrasın da Mickie James adı ile güreşmeye devam etti.

World Wrestling Entertainment (2005-2010)

(2005-2006) çılgın hayran

James 10 Ekim 2005'te WWE Raw'in bir bölümünde boy gösterdi. Mickie James ismini kullandı. 6 Mart 2006 tarihinde Stratus Mickie ile mesafeli kalmalarını söyledi. Bir takım olarak 18 Mart'da Candice Michelle ve Victoria'ya karşı güreştiler ve yendiler. Maçtan sonra, James Stratus'u öpmeye çalıştı. Stratus'da onu itti ve James karakteri tam bir kötü karakter oldu. Sonrada James, onu tekme ile yere devirdi. Sonrada bir konuşma sırasında Trish'i yok edeceğini söyledi. Wrestlemania 22'de Mickie ve Trish maç yaptılar. Kazanan Women's Kemeri alacaktı. Kazanan Mickie oldu. Maç sırasında, Trish Mickie'nin onu ringden dışarı attığında omzunu incitti ve birkaç ay güreşemedi. James, Women's kemerini 14 Ağustos'ta Lita'ya kaybetti. Maç sırasında Lita kemerle Mickie'ye vurdu ve Edge'de hakemin dikkatini dağıttı. Bu olay Mickie James karakterini iyi karakter yaptı. Stratus emekli bir şampiyon olarak ayrıldığında kemerin sahibi yoktu. WWE bir turnuva düzenledi, James de turnuvanın bir parçası oldu. Mickie turnuvada Melina Perez ve Victoria ile karşılaştı. Finallere gelince Lita'ya kaybetti. Survivor Series'te James Lita'yı yenip ikinci kez kemere sahip oldu.

(2007-2008) Bayanlar Şampiyonu

James ve Melina arasında yeni bir anlaşmazlık oluştu. Anlaşmazlık 29 Ocak 2007'de başladı. Melina Women's kemeri için bir numaralı yarışmacı oldu. James 5 Şubat tarihide Melina'dan kemerini korudu. Melina bir rövanş için ona meydan okudu. James kabul etti ve 19 Şubat'da kemerini Melina'ya kaybetti. James maçın sonlarında ringin köşesinden düştü. Boynundan sakatlandı fakat çok ciddi bir şey değildi. James, Melina'ya ringde fotoğraf çektirirken saldırdı ve bacağını onun yerde yatan vücuduna koyarak poz verdi. James Paris'te bir şovda 24 Nisan'da kemerini Victoria'nın da içinde bulunduğu bir üçlü tehdit maçında geri alır. Fakat James'in Victoria'yı tuş etmesi ve Melina'yı etmemesinden dolayı maç tekrar edilir. James kemeri Melina'ya geri vermek zorunda kaldı. James rövanş maçında başarısızdı. James, SummerSlam'de Mickie 12-Diva Battle Royal'da Melina tarafından elendi. Eylül ayına kadar Mickie Jillian Hall'la rekabete girdi. Survivor Series 2007'de 10-10 "Mickie'nin takımı vs Melina'nın" takımı adlı bir maç düzenlendi. Mickie Melina'yı tuş ederek maçı kazanmayı başardı. 26 Kasım'da Melina ile Beth Phoenix Women's Kemeri için maç yaptı ve bir numaralı yarışmacı oldu. James, Nisan 14 2008'de Londra'da bir Raw bölümün de kemeri Beth Phoenix'ten aldı ve 4. kere Women's kemerini sahip oldu. James maçtan sonra, gözyaşları içindeydi. Birçok diva onu maçtan sonra kutladı. Judgment Day'de Mickie kemerini Melina ve Beth Phoenix'e karşı korudu. Katie Lea Burchill ile bir anlaşmazlığa girdi. James aynı zamanda John Cena ile hikaye gereği bir ilişki yaşadı bu ilişki 6 ay sonra sona erdi. James Katie Lea ile kemer için Night Of Champions'ta karşı karşı geldi ve kemerini savundu. 2008 yılında James yeniden Beth Phoenix ile anlaşmazlığa girdi. SummerSlam'de James Kofi Kingston ile takım olup Beth ve Santino Marella'ya karşı WWE Intercontinental Championship ve aynı zamanda Women's Championship kemeri için güreştiler. Kaybeden taraf Kofi ve Mickie oldu. Mickie bu yıl içinde kemeri geri alamadı.

(2009-2010) Divalar Şampiyonu, Smackdown ve Serbest Bırakılma

Wrestlemania 25 25-Diva Battle Royal'dan sonra Maryse Ouellet ile feuda girden Mickie James 26 Temmuz'da Night Of Champions'ta WWE Divas Championship kemerini almayı başardı. Bu başarı Mickie'i iki kemeride taşımış ikinci Diva yaptı (ilki Michelle McCool). Bu kemeri Beth Phoenix ve Gail Kim'den Alicia Fox'tan da korudu fakat Jillian Hall ile olan maçında hile ile Jillian kazandı ama arkasından Melina gelip hemen Jillian' tuş etti. James sonrada kariyerinde ilk defa Smackdown'a gönderildi. James Smacdown debutunu 23 Ekim'de Layla'ı yenerek yaptı. Gelecek hafta Layla ve o zaman WWE Women's Champion olan Michelle McCool (Lay-Cool) Mickie James'in üstüne gelmeye başladı. Sonraki hafta Mickie Layla'i yendikten sonra Michelle McCool ona Piggy-James demeye başladı. Survivor Series'te James'in takımı ve McCool'un takımı maç yaptı. Kazanan Mickie'nin takm oldu. Mickie Beth ve Natalya Neidhart'ı yenerek WWE Women's Championship kemeri için bir numaralı yarışmacı oldu. Sonra da Mickie Michelle'i TLC'de kemer için mücadeleye davet etti. Layla yüzünden başarsz oldu. Hikaye Royal Rumble'a kadar devam etti. Mickie Michelle'i 20 sn.'den az bir zamanda tuş etti ve rekorunu 5'e çıkardı. Matan sonra Eve Torres, Maria Kanellis, Gail Kim, Kelly Kelly ve Bella twins onun yanına geldi ve beraber onların yüzüne pasta yapıtışrdı. Sonrasın da Mickie yanlışlıkla Vickie Guerrero'nun üstüne pasta atınca Vickie, Michelle ve Mickie'nin tekrar maç yapcağını açıkladı. özel hakem Vickie oldu. Mickie Vickie'i tokatlayınca Vickie hile ile kemeri Michelle'e verdi. 9 Mart'ta WWE.com Mickie'nin dizinden sakatlandğını yazdı ve 3 hafta ringte olmayacğını belirtti. 22 Mart'ta döndü. O ve köşesinde Kelly Kelly, Eve Torres, Beth Phoenix ve Gail Kim diğer köşede Michelle McCool, Layla, Vickie Guerrero, Maryse ve Alicia Fox olacak şekilde Wrestlemania 26'da 10-10 Diva-Tag Team maçı yaptlar. Fakat Vickie Kelly'i tuş edince kaybettiler. Mickie son man Beth Phoenix'le yapt. 23 Nisan'da Mickie WWE tarafından başka yedi kişi ile beraber uzaklaştırıldı.

TNA'e Dönüş

(2010-Gelecek) Knockouts Şampiyonu

22 Eylül 2010'da Mickie TNA ile anlaşma imzaladı. Ekim 7'de Impact!'in bir bölümünde resturn yaptı. Bound For Glory'de Tara vs Madison Rayne vs Angelina Love vs Velvet Sky maç ında özel hakem olacan Miss Tessmacher açıkladı. James, PPV'de tu sayarken kazanan Tara olmutu ta ki Madison kemeri ondan isteyene kadar. Tara özel nedenlerden dolayı ona vemek zorunda kaldı. Mickie buna çok sinirlendi çünkü kemeri adil bir şekilde vermek istiyordu. Mickie ilk maçını Sarita ile yaptı ve yendi. Mickie Madison ve dolayısı ile Tara ile feuda girdi. Mickie Madison Rayne'i birkaç kere kemer mücadelesine çağırdı ve çoğunda hileden dolayı kaybetti. Mickie Kasım 18'de Angelina Love'ı yenerek bir numaralı yarışmacı oldu. Tara ve Mickie ilk defa Knockouts Kafes maçında bulundu ve James yendi. James Madison'la Lock Down PPV'n da maçları için anlaşma yaptılar. Madison kaybederse Mickie kemeri alır, eğer Mickie kaybederse saçları gider. Mickie James maçtan başarıyla ayrılır ve yeni Knockouts Champion olur. Bu Mickie'i ayrı bir başarıya iter ilk hem Women's hem Divas hemde Knockouts kemerini taşıyan Kadın Güreşci olur. Sacrifie PPV'sinde Mickie Madison'a karşı kemerini korudu ve Tara'yı serbest bırakdı. Sonraki hafta James Angelina Love'a karşı kemerini korudu Slammiversary'de. Ancak Winter ve Love maçtan sonra ona saldırdılar. Impact!'de Mickie Street Fite maçında Winter'a Angelina Love yüzünden kaybetti bu maçda kemer açıkda değildi. Ertesi hafta, Mickie kazandı Knockouts eleme maçında, Winter, Angelina Love ve Madison Rayne'e karşı Tara ve Miss Tessmacher ile birlikte. Mickie James , 23 Mayıs tarihinde Velvet Sky'i yenerek yeni Knockoutlar şampiyonu olmuştur. ==Müzik== James'in şuan da bir Country Music albümü vardır. Ilk Single' olan Are You With Me?'i 16 Şubat'da çıkardı. ilk albümü Strangers and Angels' 18 Mayıs 2010 tarihinde çıkardı. 2 Aralık'da James yeni bir Country single'ı çıkardı aynı zamanda kendi Theme Song'u olarakda kullanıyor HardCore Country . ==Diğer== James ile birlikte, Mr. Anderson ve Josh Mathews 2008'de WWE'i temsil etmek için Cumhur Başkanı seçimlerine katıldılar. 13 Nisan 2008'de O Layla, Melina, Kelly Celebrty Fit Club Boot Camp'e katkı sağladılar. Aynı yıl Eylül'de USA Network'ün bir dizisi olan PSYCH'da Rita adlı bir kızı canlandırdı. Chris Jericho'nun sunduğu bir show'da da Candice Michelle, Eve Torres ve Maryse'in de bulnduğu juridendi. Oda 18 Kasım'da yayınlandı. ==Kişisel== James'in ailesi daha o çok küçükken ayrıldılar. James'in bir kardeşi, bir üvey kız kardeşi, üç üvey erkekk kardeşi dahil olmak üzere pek çok kardeşi vardır. James'in üç Morgan Atı vardır. Güreş kariyeri bittikten sonra, James bir çiftlik sahibi olmak istiyor. Joey Mercury ile bir ilişki içinde bulundu. == Güreşte ==

Bitirici Hareketler

* Long Kiss Goodnight (Mick Kick) 2007-2009 * Mickie DDT 2004-2011 * Stratusfaction 2005-2006

İmza Hareketler

* Arm Tap NeckBreaker * Mickie-A-Rana * Standing Monkey Flip * Snapmare * Thesz Press * Victory Roll" * Headscissors Takedown

Menajerliğini Yaptığı Güreşçiler

* Aj Styles * Amazing Red * Chris Cage * CM Punk * Joey Matthews * Julio Dinaro * Raven * Trish Stratus * Victoria * Steve Corino * Tommy Dreamer * Kofi Kingston

Menajerleri

* Trish Stratus * Candice Michelle * Mr. Kennedy

Lakapları

*
HardCore Country Madison Rayne tarafindan * The Sycho Ashley Massaro tarafindan

Ringe Giriş Şarkıları

*
Seven Nation Army * Day Dreamin' Fazes * Ice Breaker * Obsession * HardCore Country

Başarıları

* CPW Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * CSFW Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * DCW Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * ICW Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * NWA Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * PWF Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * PWI Yilin Kadini (2 kere) * SCW Divalar Sampiyonu (2 kere) * TNA Knockouts Sampiyonu (1 kere) * UCW Kadinlar Sampiyonu (1 kere) * UWF Kadinlar Sampiyonu (2 kere) * WWE Divalar Sampiyonu (1 krere) * WWE Kadinlar Sampiyonu (5 kere) Toplamda 18 kemer kazanmıştır * İngilizce Vikipedi'deki Mickie James maddesi * Resmi Site

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.