Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite , Woody Allen'ın yazıp yönettiği ve başrollerinde Mira Sorvino, Helena Bonham Carter, Michael Rapaport ve F. Murray Abraham’ın oynadığı 1995 yapımı bir Amerikan komedi filmidir . Senaryo, Pygmalion'un hikayesinden esinlenmiştir ve Lenny Weinrib'in (Allen) evlat edindiği dehasının biyolojik annesini araması ve nihayetinde onun Linda Ash (Sorvino) adında aptal bir fahişe olduğunu bulmasıyla ilgilidir.

Mighty Afrodit' genel olarak eleştirmenler tarafından kısmen olumlu olsa da, Sorvino performansıyla büyük övgü aldı ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nün yanı sıra Altın Küre Ödülü, New York Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü, Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü gibi birçok ödül kazandı.

Mighty Aphrodite, Amerika Birleşik Devletleri'nde sınırlı gösterime girmeden önce Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gösterildi. ABD’de 19 salonda açıldı ve açılış hafta sonu 326.494 dolar kazandı. Sonunda ABD'de 6.401.297 $ ve uluslararası pazarlarda 19.598.703 $ hasılat elde ederek dünya çapında toplam 26 milyon $ gişe hasılatı elde etti.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.