Miley Ray Stewart Disney Channel'da yayınlanan ''Hannah Montana'' isimli dizide Miley Cyrus'ın canlandırdığı kurgusal karakter. Karakter ''Hannah Montana'' dizisi dışında ''Hannah Montana: The Movie'' adlı filmde de yer alır. Miley Stewart dizide çifte yaşam süren bir genç kızdır. Miley normal bir gençken, ikinci karakteri "Hannah Montana" dünyaca ünlü bir pop stardır.

Miley Stewart

Miley Ray Stewart Disney Channel'da yayınlanan Hannah Montana isimli dizide Miley Cyrus'ın canlandırdığı kurgusal karakter. Karakter Hannah Montana dizisi dışında The Movie adlı filmde de yer alır. Miley Stewart dizide çifte yaşam süren bir genç kızdır. Miley normal bir gençken, ikinci karakteri "Hannah Montana" dünyaca ünlü bir pop stardır. Karakterin orijinal adı Chloe Stewart olarak belirlense de daha sonra Miley Stewart olarak değiştirilmiştir. Miley Crowley Corners, Tennessee'de 23 Kasım 1992'de doğmuştur. (Cyrus'ın gerçek doğum tarihi) Ebeveynleri Robby ve Susan Stewart, ağabeyi ise Jackson'dır. Miley pek çok evcil hayvana sahiptir: Luanne adında bir domuzu, Leslie adında bir hamsterı, Blue Jeans adında bir atı vardır.

Hannah Montana

Hannah Montana Miley Stewart'ın alt kişiliğidir. Karakterin orijinal adı Alexis Texas olarak düşünülse de daha sonra bu değiştirilerek Hannah Montana'da karar kılınmıştır. Hannah kimliği bilinmeyen dünyaca ünlü bir pop yıldızıdır. Hannah'ın pek çok hayranı onun gerçekte normal bir genç kız olduğunu ve Miley ile aynı kişi olduğunu bilmemektedir. Hannah Montana'yı Miley Stewart'dan ayıran en büyük özellik Montana'nın sarı bir peruk takması, Stewart'ın ise esmer olmasıdır. Bunun dışında Montana genelde abartılı giyinen, makyaj yapan ve büyük güneş gözlükleri takan bir karakterdir.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar