Milli bayram, bir ülkede kutlanan ulusal içerikli bayramlara verilen addır. Amerikan Bağımsızlık Günü, Cumhuriyet Bayramı, Kanada Günü ve Dominyon Günü buna örnek verilebilir. Genelde milliyetçi bir içeriğe sahip olan bu bayramlar; o ülkenin ulusal bağımsızlık savaşını kazandığı gün, resmen tanındığı gün, önemli bir olaya şahit olduğu gün ya da etnik-mitolojik önemi olan bir gün kutlanabilirler. ...

Milli Bayram hakkında bilgiler

Milli bayram, bir ülkede kutlanan ulusal içerikli bayramlara verilen addır. Amerikan Bağımsızlık Günü, Cumhuriyet Bayramı, Kanada Günü ve Dominyon Günü buna örnek verilebilir. Genelde milliyetçi bir içeriğe sahip olan bu bayramlar; o ülkenin ulusal bağımsızlık savaşını kazandığı gün, resmen tanındığı gün, önemli bir olaya şahit olduğu gün ya da etnik-mitolojik önemi olan bir gün kutlanabilirler.

kültür-taslakİlgili Konu Başlıkları Tümü

Millî Bayram

Millî bayram, bir ülkede kutlanan ulusal içerikli bayramlara verilen addır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Amerikan Bağımsızlık Günü, Cumhuriyet Bayramı, Kanada Günü buna örnek verilebilir.

Bayram

BAYRAM Dini ve milli bakımdan ehemmiyeti olan, milletçe her sene kutlanan gün veya günler. Bayram kelimesinin çok eskilerde kullanıldığına dair elde bir delil yoktur. Ancak İslamiyetten sonra bayram manasına gelen "iyd" kullanılmıştır. Her yıl Müslümanların sevinçli neşeli ...

Bayram Bilge Tokel

1956 yılında Yozgat-Boğazlıyan'da doğdu. G.Ü.

Bayram Şit

1930 Yılında Denizli’nin Acıpayam İlçesine bağlı Akşar köyünde dünyaya geldi.1951 yılı İskenderiye MISIR da Serbest stil 63 Kg da Akdeniz Oyunları 1.1952 yılı Helsinki Olimpiyatlarında Serbest stil 62 Kg da 1.

Milli Piyango

Maliye Bakanlığına bağlı bir müessese, özel bir kanunla, Türkiye'de karşılığı para olmak üzere piyango...

Azerbaycan Milli Kurtuluş Günü

Azerbaycan Milli Kurtuluş Günü veya Milli Kurtuluş Günü, Azerbaycan'ın milli bayramlarından biridir. 15 Nisan 1997 tarihinde ilanı yapılan bayram 1998 yılında anayasaya dahil edilmiş ve her yıl kutlanmaya başlamıştır.