Minsk Voblast��

Minsk Voblastı

Minsk Minsk Voblast

Minsk (il)

Minsk Voblastı (Belarusça: Мі́нская во́бласць; Minskaya Voblasc; Rusça: Минская о́бласть; Minskaya Oblast) Beyaz Rusya'nın altı ilinden biridir. Nüfusu 1,503,000 olan ilin önemli yerleşim birimleri Maladzyechna, Minsk ve Myadzel'dir.

Brest Voblastı

Brest Voblastı (Belarusça: Брэ́сцкая во́бласць; Brestskaya voblasts; Rusça: Бре́стская о́бласть; Brestskaya Oblast), Beyaz Rusya'nın güneybatısında, merkezi kendisi ile aynı adı taşıyan Brest kenti olan 6 büyük yönetim biriminden (Voblast / il) biridir.

Mahilyov, Beyaz Rusya

Beyaz Rusya'nın idari yapılanması

Beyaz Rusya en üst seviyede yer alan, Voblast adı verilen 6 idarî birime ayrılmıştır. (Belarusça: ''вобласць voblasts''). Minsk özel yönetim haklarına sahiptir ve ülkenin başkentidir. Bu illerin nüfusu oldukça yüksek ve kendileri de daha küçük yönetim böl...

Mahilyov Voblastı

Mahilyov Mahilyov Voblasts

Vitsebsk Voblastı

Vitsebsk Vitsebsk Voblast

Homyel, Beyaz Rusya

Astrahan Oblastı

Astrahan Oblastı, ya da Astrahan (Rusça: Астраха́нская о́бласть; ''Astrakhanskaya oblast'') Rusya Federasyonu'na bağlı oblasttır. Oblastın yönetim merkezi Astrahan şehridir. 2008 yılında Rusya Merkez Bankası, Astrahan Oblastı anısına hatıra parası bastırm...

Leningrad Oblastı

Leningrad Oblastı (), Rusya Federasyonu'nun Kuzeybatı Federal Bölgesi'nde bulunan oblast. Oblastın idarî merkezi Sankt Petersburg şehrinde olmakla birlikte Sankt Petersburg şehri bu oblasta bağlı değildir.