Mk:ğšğµñ‚он

keton

Ketonlar, bir organik fonksiyonel grubun ve bu grubu içeren bileşiklerin genel adıdır. Merkezdeki karbon atomuna çift bağla bağlanmış bir oksijen (karbonil) ve aynı karbona bağlanmış iki karbon atomundan oluşur. Bu iki karbon atomu alifatik veya aromatik...

Celal-Abad Bölgesi

Celal-Abad Bölgesi'nin merkez şehri bölgeye ismini veren Celal Abad şehridir. Kiril alfabesinde "жалалабад" olarak yazılan Calalabat, Kırgızistan'ın güneybatı tarafında cevizleri ile ünlü 120.000 nüfuslu bir Türkistan şehridir.

Makka Sagaipova

Hildebrandslied

Hildebrandslied, Alman Edebiyatı`nın yazılı ilk eserlerinden birisidir. Güney Almanya Almancası ile yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Bir baba ile oğlunun hikayesi anlatılmaktadır.

ğ

Ğ ya da ğ harfi Türkçe, Azerice, Kırım Tatar`ı ve Tatar dillerinde kullanılır. Bu harfin unikodu büyük harf için U+011E, küçük harf için U+0011F dir.==Türkçe`de kullanımı==Türkçe`de yumuşak g olarak bilinen bu harf Türk alfabesinin dokuzuncu harfidir.

Ğ 

Pernik ili

Pernik ili (Bulgarca: Област Перник / Oblast Pernik), Bulgaristan'ın batısında Sırbistan ile sınırı olan bir ildir. İlin merkezi Pernik'tir.

Kerç Boğazı

Kerç Boğazı (Rusça: Керченский пролив, Ukraynaca: Керченська протока, Kırım Tatarcası: Keriç boğazı;Adigece:Хы Т1уалэ]). Karadeniz ile Azak Denizi'ni birleştiren deniz geçidi, boğaz.

Barsiller

Barsiller, 5. yüzyılla 8. yüzyıl arasında yaşamış yarı-göçebe Avrasya kabilesi olan Bulgar TürkИзвестны две генеалогии с упоминанием эпонима «Барсил». Это Ñ‚. н. «Письмо Иосифа» †” Ñ…Ğ°Ğ·Ğ°...

Vladimir Komarov

Vladimir Mihailoviç Komarov (Rusça: Владимир Михайлович Комаров) (d.