Mouse On Mars

Kısaca: Jan St. Werner ve Andi Toma `dan oluşan Alman elektronik müzik ikilisi. 1993`ten beri, ambiant analog synthlerin ağır ve parçalı sesleri ile tekno, trans ve disko müziğinin garip karışımından oluşan bir müzik icra ediyor. Mouse on Mars soundunu oluşturan bütün bu unsurlar kimi zaman bas, davul, gitar gibi rock enstrümanlarının canlı kayıtlarıyla aynı potada eriyor. ...devamı ☟

Jan St. Werner ve Andi Toma `dan oluşan Alman elektronik müzik ikilisi. 1993`ten beri, ambiant analog synthlerin ağır ve parçalı sesleri ile tekno, trans ve disko müziğinin garip karışımından oluşan bir müzik icra ediyor. Mouse on Mars soundunu oluşturan bütün bu unsurlar kimi zaman bas, davul, gitar gibi rock enstrümanlarının canlı kayıtlarıyla aynı potada eriyor.

1994 yılında İngiliz plak şirketi Too Pure`dan çıkardıkları, tekno ve ambiant mixlerinden oluşan ilk albümleri Vulvaland, bütün dikkatleri ikilinin üzerine topladı. Hemen arkasından gelen Iora Tahiti albümü ise, elektronik müziğin en önemli albümlerinden kabul ediliyor.

İkili 1997`de Almanya`da kendi plak şirketleri Sonig Records`u kurdu ve kendi albümlerinin yanı sıra, Alman underground elektronik sanatçılarının albümlerini de yayınlamaya başladı.

}

İlgili konular

jan st. werner andi toma

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.