İlgili Konu Başlıkları Tümü

Pinus Mugo

Dağ çamı (Pinus mugo), çamgiller (Pinaceae) familyasından Orta ve Güney Avrupa'nın dağlık bölgelerinde yetişen bir çam türü. 5-10 m boylu piramidal bir yapıya sahiptir.

çam

Çam, Pinaceae (çamgiller) familyasından Pinus cinsinden orman ağaçlarını içeren iğne yapraklı türlere verilen ad. Genç çamların tacı genellikle konik dalları yatay ve çevrel dizilişlidir. Yaşlı ağaçların tacı ise yuvarlak, düz ya da yayvan olabilir. Türlerin çoğunda ...

Dağ çamı

Dağ çamı (``Pinus mugo``), çamgiller (Pinaceae) familyasından Orta ve Güney Avrupa`nın dağlık bölgelerinde yetişen bir çam türü.

2009 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası

2009 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası Uluslararası Paten Birliği'nin (ISU) onayladığı elit patencilerin Dünya Şampiyonu ünvanı için yarıştığı yıllık artistik patinaj müsabakasının 2008-2009 sezonunda yapılanıdır.

Ağaç Sınırı

Ağaç sınırı ya da ağaç hattı, ağaç çizgisi (İngilizce ''treeline, tree line''), dikey (dağlarda) ya da yatay (Kutup, çöl ve bozkırlarda) uç bölgelerde ağaçların sıcaklık ve nem yetersizliğinden büyüyemeyip ilerleyişinin durduğu habitat sınırı. Bir bakıma ağaçların ...

2000 Yaz Olimpiyatları'nda Kenya

Kenya 2000 Yaz Olimpiyatları'nda yer aldı. Avustralya'nın Sidney kentinde yapılan organizasyonda Kenyalılar tamamı atletizmde, 2'si altın, toplam 7 madalya kazandı.

Kore Dansı

Kore’de dans üç bin yıl önce şamanistik ilk törenler ile başladı ve şimdi halk dansından yeni yaratılan ve çağdaş dansa uyarlanmış olarak dizilir.