Mulungu Dalitsani Malavi

Kısaca: Mulungu dalitsa Malawi Malavi`nin milli marşıdır. Sözleri ve bestesi 1934`te doğan Michael-Fredrick Paul Sauka`ya aittir. Bir deneme sonucu 1964`te yeniden uyarlanmıştır. ...devamı ☟

Mulungu dalitsani Malavi
Mulungu Dalitsani Malavi

Mulungu dalitsa Malawi Malavi`nin milli marşıdır. Sözleri ve bestesi 1934`te doğan Michael-Fredrick Paul Sauka`ya aittir. Bir deneme sonucu 1964`te yeniden uyarlanmıştır. Mulungu dalitsa Malawi Tanrı Malavi`yi Kutsasın anlamına gelir.

Sözleri

align=center style="background:#e0e0e0" | Mulungu dalitsa Malawi, Mumsunge m`mtendere. Gonjetsani adani onse, Njala, nthenda, nsanje.

Lunzitsani mitima yathu, Kuti tisaope. Mdalitse Mtsogo leri nafe, Ndi Mayi Malawi.

Malawi ndziko lokongola, La chonde ndi ufulu, Nyanja ndi mphepo ya m`mapiri, Ndithudi tadala.

Zigwa, mapiri, nthaka, dzinthu, N`mphatso zaulere. Nkhalango, madambo abwino. Ngwokoma Malawi.

O Ufulu tigwirizane, Kukweza Malawi. Ndi chikondi, khama, kumvera, Timutumikire.

Pa nkhondo nkana pa mtendere, Cholinga n`chimodzi. Mai, bambo, tidzipereke, Pokweza Malawi. Yüce Yaradan ülkemiz olan Malavi`yi kutsasın, Onu bir barış içinde saklasın. Her bir düşmanı bizden esirgesin, Açlık,hastalık,kıskançlık.

Kalplerimizi birlik ve beraberlik içinde birleştir, Ki korkudan uzak olsun. Liderimizi ve herbirimizi kutsa Ve Malavi anneyi.

Sahibimiz Malavi, bu ülke öyle güzel, Bereketli ve cesur ve özgür. Gölleriyle dağı havayı serinletir, Nasıl biz güzellikle kutlandık.
| Tanrı Malavi`yi Kutsasın
|

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konular

1934 1964 malavi milli marş

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.