Namlu çıkış hızı veya namlu ilk hızı bir silahtan atılan tahrip mermisinin silahın namlusundan çıktığı andaki hızını belirtir.Namlu çıkış hız aralıkları en az sesaltı (330 m/s) ile en fazla 1800 m/s ile tanklar tarafından ateşlenen KE mermisidir.

Namlu Çıkış Hızı hakkında detaylı bilgi

Namlu çıkış hızı veya namlu ilk hızı bir silahtan atılan tahrip mermisinin silahın namlusundan çıktığı andaki hızını belirtir.Namlu çıkış hız aralıkları en az sesaltı (330 m/s) ile en fazla 1800 m/s ile tanklar tarafından ateşlenen KE mermisidir. silah-taslak

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Mermi çıkış Hızı

Mermi çıkış hızı silah çeşitleri içerinde ateşli silah ile ilgili bir terimdir.Barutun itici gücüyle mermi namludan çıktığı andaki hızı gösterir.

Galil

Çok amaçlı Galil saldırı tüfeği 1960'ların sonunda Yitsrael Galil ve Yaacov Licor tarafından tasarlanmış,bir piyade tüfeği grubudur.Bu grupta A.R.M.,A.R.,S.A.R ve M.A.R.

Elefant

Panzerjäger Tiger (P) (Sd.Kfz. 184, Ferdinand, Elefant), Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II.

Nashorn

Nashorn (Türkçe "gergedan""(uzun burun)"), başlangıçta Hornisse (Türkçe→ "eşek arısı") Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan bir tank imha edici araçtı.

Tanksavar

Tanksavar terimi her ne kadar tank türünü işaret etse de aslında tüm askeri amaçlı ZSA sınıf araçları kapsamaktadır. Bu terim bu türden araçların imhasını veya etkisiz hale getirilmesi için kullanılan tüm silah türlerini kapsar. Bunlar başlıca yüksek namlu çıkış ...

Tavor

Ateşli silahlar

M-46

M-46, ön hatlarda görev yapan askeri birimleri destekleyen topçu taburları için 1954 yılında üretilmiştir.İlk ortaya çıktığında zamanına göre yüksek menzili ve namlu ilk çıkış hızı ile büyük etkiye sahip oldu. NATO ülkelerin 155 mm obüslerden daha uzun menzili karşı ...

Comet Tank

Comet I Kruvazör Tank (A34) , Birleşik Krallık ordusu tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan kruvazör tank sınıfında bir zırhlı savaş aracıydı.

Daewoo K2

Yerel bir piyade tüfeği üretmek için 1970'li yılların sonuna doğru çalışmalara başlayan daewoo Güney Koreli şirket topluluğu idi. Dewoo Sınai adı altında 22 Mart 1967'de kurulmuştur.

FN FAL

FN FAL(G1) adını Fusil Automatiq Legere (Hafif Otomatik Tüfek) kelimelerinin baş harflerinden alan bir saldırı piyade tüfeğidir.Üretimine 1950 yılında başlamıştır.1958 yılına kadar az sayıda üretilmiştir,İlk olarak Belçika ordu hizmetine girmiştir. İlk modelleri 7.92 olan ...

FN FNC

Ateşli silahlar